Tesco i Jeronimo Martins idą w technologię. Dyskonty rozpoczynają testy sklepów bezkasowych

Już nie tylko Amazon Go. Także sieci dyskontów intensywnie pracują nad wprowadzeniem pierwszych bezkasowych sklepów. Tesco jest bliskie otwarcia takiej placówki na przedmieściach Londynu, z kolei bezkasowy sklep Jeronimo Martins już działa. Testują go studenci w Portugalii.
Zobacz wideo

W Stanach Zjednoczonych działa już 16 sklepów bezkasowych Amazon Go, a dwa kolejne są w przygotowaniu. W kierunku nowego formatu sklepów, w których obsłużymy się sami, a zakupy zrobimy z użyciem nowoczesnej technologii wyraźnie chcą pójść dyskonty. Jeśli testowe placówki przyjmą się w Wielkiej Brytanii i Portugalii, prawdopodobnie możemy się ich spodziewać także u nas.

Jeronimo Martins już testuje sklep bezobsługowy

Właściciel znanej u nas sieci Biedronka już testuje swój bezkasowy sklep. Został otwarty na terenie kampusu w portugalskim Carcavelos pod szyldem siostrzanej marki "Lab Store". Sklep testują aktualnie studenci tamtejszego Nova School of Business of Economics. Placówka ma powierzchnię 250 mkw, dominują w nim produkty własne sieci. W celu skorzystania ze sklepu należy pobrać dedykowaną aplikację dostępną na systemy iOS i Android oraz udostępnić sieci swój numer telefonu, na który otrzymujemy specjalny kod QR. Dzięki niemu możemy wejść do sklepu, w którym zakupy zrobimy z wykorzystaniem technologii NFC - zbliżamy kod kreskowy wybranego produktu i akceptujemy wybór.

 

Udostępniając aplikacji kartę kredytową, płatność nalicza się automatycznie przy wyjściu przez bramki. Jeśli nie chcemy podpinać swojej karty pod usługę, zapłacimy nią każdorazowo na koniec zakupów korzystając z zamontowanego w sklepie czytnika.

Tesco otworzy sklep bezkasowy na przedmieściach Londynu

Jak donosi serwis branżowy Wiadomości Handlowe, brytyjski dyskont jest bliski otwarcia swojego bezkasowego sklepu w Welwyn, na przedmieściach Londynu. W celu pozyskania technologii, która na to pozwoli sieć zainwestowała w izraelski start-up Trigo Vision. Wprawdzie data otwarcia nie jest jeszcze znana, ale medialne doniesienia wskazują na to, że Tesco chce ubiec w tej materii giganta z USA - otwarcie sklepu Amazon Go w Wielkiej Brytanii przedłuża się od kilku miesięcy.

W przeciwieństwie do rozwiązań technologicznych wykorzystanych przez firmy Amazon i Jeronimo Martins, Tesco bardziej niż na smartfon i mobilne aplikacje stawia na system inteligentnych kamer, który rejestruje nasze zakupy. Aplikacja w takim wypadku byłaby użyta głównie do automatycznej płatności przez podpięcie naszej karty kredytowej. Czy pomysły sprawdzą się i wejdą do powszechnego użytku? Zdecyduje konsument.

Więcej o:
Komentarze (15)
Tesco i Jeronimo Martins idą w technologię. Dyskonty rozpoczynają testy sklepów bezkasowych
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 11 razy 11

  Jak znalazł na niedziele wolne od handlu...

  A jak dobrze pójdzie to można wszystkie sklepy zrobić bez pracowników i wtedy dopiero związkowcy będą mieli czas dla rodziny....

  Oczywiście po uchwaleniu prawa że związkowiec musi być nawet jak w sklepie są same automaty...

 • window_licker

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli już się dzieje. Związkowcy będą mogli modlić się nie tylko w Niedzielę ale też w pozostałe dni tygodnia. A Rydzyk i Kaczyński nam dadzą.

 • autonomy

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzo dobrze i oby jak najszybciej w Polsce. W niedziele będzie można wreszcie zrobić normalne zakupy.

 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 1 raz 1

  I do każdej sieci handlowej jakaś oddzielna syfiasta aplikacja inwigilacyjna. Na szczęście w osiedlowym warzywniaku nikt nie zmusza do podania numeru telefonu i instalowania jakiegoś badziewia w telefonie.

 • re_x

  Oceniono 1 raz 1

  przed napisaniem(przedrukowaniem?) artykułu warto sprawdzić czy w Polsce JUŻ nie ma takich sklepów-otóż jest sklep Take&Go w Poznaniu i będą kolejne i działają na tej samej zasadzie

 • Artur Kępka

  Oceniono 4 razy 0

  Lo kur..jakie kombinacje...skasuj udostepnij nr.i co jeszcze?? Chyba ludzie zaczna tracic tam prace.ok jesli tak zrobia to juz tam nie pojde.a po drugie nie bede panu biedronce udostepnial swoich danych.

 • tomasznowak1986

  Oceniono 5 razy -1

  Sklepy bez kasowe ???.....to raj dla złodzieji .....tam cały sklep wyniosą ...złodzieje mają i znajdą sposoby żeby obejść te procedury co będą ...ciekawe jak to rozwiążą ?....może macie albo nie macie pojęcia jak ludzie kradną i nie ważne na klasy społeczne ....okazja czyni złodzieja

 • perkis1234

  Oceniono 2 razy -2

  Niestety, ale w PL nie przejdzie. Tu na razie mentalna dzicz. Może za 30 lat...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX