Kupujesz tydzień wakacji, drugi dostajesz gratis. Sycylia wprowadza "obligacje" turystyczne

W poszczególnych europejskich krajach pojawiają się kolejne inicjatywy, które mają zachęcić turystów do rezerwowania wakacji. Włosi stawiają np. na "obligacje sycylijskie" - turyści, którzy wykupią tydzień wakacji, drugi otrzymają - poza sezonem - gratis.

Epidemia koronawirusa uderzyła w branżę turystyczną z olbrzymią mocą. Pomimo rozpoczętego sezonu turystycznego właściciele lokali raczej nie mogą liczyć na pełne odrobienie strat - linie lotnicze wracają do normalnej działalności powoli, a mieszkańcy europejskich krajów o przemieszczaniu się za granicę myślą zdecydowanie ostrożniej. Wielu chce też spędzić tegoroczne wakacje we własnych krajach.

Sycylia wprowadza "obligacje" turystyczne. Tygodniowe wakacje gratis

Wiele hoteli, rezydencji i ośrodków agroturystycznych na Sycylii oferuje tym, którzy spędzą tam tydzień tego lata dodatkowy, darmowy tydzień wakacji poza sezonem w dowolnym miejscu na wyspie. Oferta dotyczy Włochów i turystów zagranicznych.

Czytaj też: Wakacje 2020. Polka po długim weekendzie: Kilka dni nad Bałtykiem kosztuje tyle, co urlop w Hiszpanii

Pomysł jest dziełem młodych sycylijskich przedsiębiorców w branży turystycznej. Inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Już przystąpiło do niej wielu sycylijskich właścicieli hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a codziennie zgłaszają się nowi.

Voucher ważny trzy lata. Można wybierać spośród wielu ośrodków

Ci, którzy wykupią tydzień wakacji tego lata, otrzymają ważny przez trzy lata voucher, nazwany
"obligacją sycylijską", który upoważnia do darmowego tygodnia wakacji poza sezonem w ośrodku o porównywalnym standardzie. Atrakcyjność propozycji polega też na tym, że nie trzeba wracać do tego samego miejsca. Na turystów czeka kilkadziesiąt ofert na terenie wyspy.

Autorzy projektu mają nadzieję na ożywienie turystyki poza sezonem. Obecnie turyści wybierają bowiem zagraniczne wakacje w okresie czerwiec-wrzesień.

Wybierasz się na wakacje? Nowa unijna strona wyjaśni, gdzie nadal obowiązują restrykcje

Czy wyjazd na Sycylię jest bezpieczny? Jakie panują tam obostrzenia? Bieżące informacje na ten temat można sprawdzić na specjalnej mapie przygotowanej przez Komisję Europejską.

Jedno spojrzenie pozwoli ocenić, gdzie restrykcje zdjęto całkowicie, gdzie ograniczenia nadal występują, a także - w których państwach możemy spodziewać się np. kwarantanny czy wyrywkowych badań.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia