Zakaz handlu. Czy jutro są otwarte sklepy? Czy 28 czerwca to niedziela handlowa?

2020 to pierwszy rok, w którym przepisy o zakazie handlu w niedzielę obowiązuję w pełnej formie. Trzy z siedmiu niedzieli handlowych już za nami. Czy jutro jest niedziela handlowa? Czy 28 czerwca sklepy są otwarte?

Zakaz handlu w niedzielę wprowadzono w Polsce w 2018 roku. Wtedy jednak funkcjonował jeszcze w ograniczonej formie - w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca sklepy były normalnie otwarte. Rokrocznie jednak zapisy są zaostrzane. W 2020 zakaz handlu w niedzielę wprowadzono w pełnej formie. W związku z tym, w ciągu całego roku duże sieci sklepów otwarte są w niedziele zaledwie siedem razy. Daty zostały wybrane nieprzypadkowo, powiązane są z ważnymi wydarzeniami, typu święta czy zakończenie roku. Sprawdź, kiedy jest najbliższa niedziela handlowa. 

Zobacz wideo Aplikacja Listonic - w prosty sposób stwórz i edytuj swoją listę zakupów

Czy jutro jest niedziela handlowa? Czy 28 czerwca otwarte są sklepy?

W niedzielę 28 czerwca sklepy są otwarte. Zakupy będzie można zrobić w Lidlu, Biedronce czy Carrefourze. Otwarte będą także centra handlowe, a w nich sklepy z odzieżą jak Zara oraz H&M, sklepy z elektroniką, czy sklepy budowlane, np. Leroy Merlin. 

To czwarta z siedmiu zaplanowanych przez rząd na ten rok niedzieli handlowych. Zakaz handlu jest tego dnia zniesiony w związku z zakończeniem roku szkolnego. W ten sposób rodzice mogą swobodnie przygotować dzieci na wyjazdy na kolonie i obozy.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy jeszcze będziemy mogli zrobić zakupy?

W tym roku będą jeszcze trzy niedziele handlowe. Najbliższa także związana jest z edukacją szkolną - sklepy będą otwarte w niedzielę 30 sierpnia ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego. Zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał także na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli 13 oraz 20 grudnia. 

Niedziele handloweNiedziele handlowe fot. AG