Kursy walut NBP 27.06. Główne waluty w górę, największe wzrosty zaliczył frank [kurs dolara, funta, euro, franka]

W piątek 26 czerwca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywać będą przez cały weekend.

Kursy walut NBP. Jak zakończył się tydzień na rynku walutowym? Względem poprzedniego notowanie w górę o ok. 0,40 proc. powędrowała wartość franka szwajcarskiego, za którego trzeba zapłacić już 4,19 zł. Warto przypomnieć, że kilka dni temu szwajcarska waluta znajdowała się nieznacznie powyżej granicy 4 zł. Niewielkie wzrosty zanotowały również euro oraz dolar. Za waluty zapłacimy odpowiednio 4,46 zł oraz 3,97 zł. W ich przypadku można mówić o pewnej stabilizacji, która rozpoczęła się w pierwszych dniach czerwca. 

Jedyną walutą, która w zestawieniu NBP znalazł się na czerwono, był funt (0,10 proc. w dół). Waluta brytyjska wyceniana jest na 4,92 zł - najniżej od marca. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 26.06.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,4616 zł
  • kurs dolara: 3,9697 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 4,1919 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9250 zł

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dopiero po weekendzie, w poniedziałek 29 czerwca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na początku przyszłego tygodnia?

Początek przyszłego tygodnia stać będzie pod znakiem publikacji wskaźników nastrojów konsumenckich w strefie euro oraz wskaźnika CPI dla Niemiec. Może to mieć wpływ na wartość euro. Jeśli chodzi o dolara, to jedynym ważnym wydarzeniem będzie indeks podpisanych umów kupna domów za maj, z kolei na wartość funta mogą wpłynąć dotyczące kredytów w Wielkiej Brytanii. 

Więcej o: