Apple czeka świetlana przyszłość - tak sądzą analitycy. Przyczyna? Chiny i 5G

Amerykańska firma inwestycyjna Wedbush, że w przyszłym roku Apple może stać się pierwszą firmą na świecie, której wartość giełdowa sięgnie 2 bilionów dolarów.

Na giełdzie producent iPhone’ów i MacBooków radzi sobie wyśmienicie. Po spadkach spowodowanych pandemią koronawirusa nie ma już śladu - do cen sprzed koronawirusa udało się powrócić mniej więcej miesiąc temu, a od początku roku akcje Apple na nowojorskiej giełdzie zyskały niemal jedną czwartą.

Analitycy: przed Apple dobre czasy

Jednak to nie koniec bicia rekordów. Analitycy z firmy inwestycyjnej Wedbush twierdzą, że firmę Tima Cooka czekają bardzo dobre czasy i dlatego podnoszą cenę docelową akcji spółki z 375 dol. do 424 dol., czyli mówiąc prościej zakładają, że wkrótce akcje Apple mocno podrożeją. Teraz jednak akcja kosztuje nieco ponad 350 dolarów.

Notowanie Apple na nowojorskiej giełdzieNotowanie Apple na nowojorskiej giełdzie Investing.com

Wzrosty cen akcji spowodują, że wzrośnie wartość giełdowa spółki i w przyszłym roku. Zdaniem ekspertó Wedbush, sięgnie astronomicznych 2 bilionów dolarów. To oznacza, że Apple będzie warte ponad sześć razy więcej niż wszystkie firmy notowane teraz na polskiej giełdzie. Do tych 2 bilionów jednak trochę jeszcze brakuje. Teraz kapitalizacja Apple wynosi około 1,5 biliona dolarów.

Co napędza Apple?

Webusch swoje optymistyczne prognozy opiera na obserwacji kilku zachodzących teraz procesów gospodarczych i technologicznych.

Po pierwsze, w Chinach szybko odbudowuje się popyt na elektronikę po najgorszym spadku związanym z pandemią koronawirusa. A Państwo Środka jest jednym z najważniejszych dla amerykańskiej spółki. Wedbush szacuje, że więcej niż co piąty nowy iPhone zostanie w ciągu roku kupiony w Chinach. A na całym świecie nad wymianą smartfonu ze znaczkiem nadgryzionego jabłka na nowszy model będzie się poważnie zastanawiać ponad 350 mln z 950 mln ich użytkowników.

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Ich decyzje o wymianie będzie wzmacniać rozwój sieci 5G. Coraz większa grupa ludzi będzie chciała korzystać z możliwości ultraszybkiego dostępu do internetu.

Apple poza tym, na co również zwraca uwagę Wedbush, będzie coraz więcej zarabiał na sprzedaży usług, w tym filmów i gier. Podsumowując, producenta iPhone’ów i jego akcjonariuszy czeka świetlana finansowa przyszłość.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl.

Więcej o: