Android 11 zadebiutuje już niebawem. Google ujawnił datę premiery. Przez pomyłkę

Wszystko wskazuje na to, że Google zaplanował już datę oficjalnej premiery nadchodzącego Androida 11. Na dodatek, przez przypadek podzielił się nią ze światem. Kolejnego systemu na smartfony możemy spodziewać się już we wrześniu.
Zobacz wideo Telefon z Matriksa i niezniszczalna Nokia. Najbardziej kultowe telefony komórkowe [TOPtech]

O nadchodzącym Androidzie 11 co prawda słyszymy już nie pierwszy raz. Częściowe informacje na temat systemu Google ujawnił już niespełna pół roku temu, gdy ruszyły publiczne testy systemu. W czerwcu na ręce deweloperów i testerów złożono z kolei pierwszą wersję beta Androida 11. Wciąż były to jednak wersje testowe, z których nie skorzystają typowi użytkownicy.

Znamy premierę Androida 11. Ujawniona przypadkiem

Teraz Google zdecydował się wydać Androida 11 w wersji Beta 2. Jednak to, co interesuje nas najbardziej to oczywiście data premiery gotowego już systemu. Do tej pory pozostawała ona tajemnicą. Wiele wskazuje jednak na to, że sam Google ją zna i właśnie podzielił się taką informacją ze światem. Zupełnie przypadkiem.

Google opublikował na YouTubie prezentację stworzoną z okazji wydarzenia Smart Home "Hej Google". Wideo składało się z licznych slajdów, a jeden z nich zatytułowano "Premiera Androida 11 8 września". Jednoznacznie wskazuje to, że Google przygotowuje się właśnie do prezentacji nowego systemu.

Slajd zawierał listę elementów, o które powinni zadbać deweloperzy aplikacji przed premierą systemu. Firma najwyraźniej nieco rozpędziła się, tworząc prezentację. Zaraz po wypłynięciu tej informacji do sieci, Google zmienił wideo na prywatne i dziś nie możemy go już obejrzeć.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Google przez przypadek ujawnił datę premiery Androida 11 i została ona już zaplanowana na 8 września 2020 roku. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że Amerykanie mogą w każdej chwili przesunąć ten termin, jednak system i tak zadebiutuje najpewniej we wrześniu. Wskazuje na to, m.in. harmonogram prac nad Androidem 11 oraz fakt, że Android 10 również debiutował zaraz po wakacjach.

Pytanie tylko, jak szybko nowy Android trafi do użytkowników smartfonów na całym świecie? Ze względu na skomplikowany proces dostarczania systemu (powodowany m.in. przez producentów smartfonów, którzy dostosowują system do swoich urządzeń) Google boryka się ze sporą fragmentacją Androida. Udział w rynku najnowszej wersji Androida wynosił w kwietniu zaledwie 8,2 proc.

Czytaj też: Smartfony z Androidem będą aktualizować się w tle. Google ma zmusić do tego producentów

Więcej o: