Wakacje w Grecji. Znowu zmiany dotyczące wjazdu. Dobre informacje dla polujących na oferty last minute

Grecja wymaga, by każdy odwiedzający, wypełnił formularz dotyczący koronawirusa. Bez tego nie da się wjechać do kraju. Zmieniono jednak czas, w jakim najpóźniej trzeba złożyć dokumenty. To ukłon w stronę osób polujących na oferty last minute.

Grecki Passenger Locator Form trzeba było wypełnić najpóźniej 48 godzin przed wjazdem do kraju, by zostać przepuszczonym przez granicę. Teraz tę zasadę zmieniono i obecnie formularz należy wypełnić dobę przed planowanym pojawieniem się w Grecji. Jak informuje portal Greek Travel Pages, zmiana obowiązuje od czwartku 9 lipca i jest ukłonem w stronę ofert last minute. 

Zobacz wideo Jakie filmy i seriale obejrzeć w te wakacje? Wakacyjne polecajki cz. 1 [Popkultura Extra]

Wakacje w Grecji a koronawirus

Passenger Locator Form to dokument, który należy wypełnić na stronie travel.gov.gr. Trzeba w nim podać informacje na temat miejsca przekroczenia granicy, adres i długość pobytu w Grecji oraz dane kontaktowe. Wypełnienie formularza ma być obowiązkowe do końca sierpnia. System komputerowy przeanalizuje dane i da służbom granicznym informacje jak postępować dalej z daną osobą. Konieczne może okazać się wykonanie testu, na którego wyniki będzie trzeba poczekać w miejscu wskazanym w formularzu. By usprawnić późniejszą procedurę na granicy, generowany jest kod QR, który skanować będą służby. Można mieć go zarówno w formie papierowego wydruku, jak i pliku na urządzeniu elektronicznym. Podróżujący  otrzymują kod 24 godziny przed planowanym przekroczeniem granicy. 

Granice Grecji otwarte są od 1 lipca. Państwo myśli nad podsieniem liczby testów, po tym jak wykryto 36 przypadków zakażeniem koronawirusem wśród 43 turystów, głównie z Serbii. W związku z tym Grecja zawiesiła loty z i do Serbii do 15 lipca włącznie. 

Więcej o: