Coraz więcej informacji o nowości Apple'a. iPhone'y 12 mogą posiadać wyłącznie wyświetlacze OLED

Nowa seria iPhone'ów, czyli iPhone 12, będzie wyposażona jedynie w wyświetlacze OLED - wynika z raportu omówionego przez "Komputer Świat". Póki co nie jest to jednak oficjalna informacja.

To nie pierwszy raz, gdy Apple decyduje się na wykorzystanie tego typu wyświetlaczy. Wcześniej gigant skorzystał z nich przy okazji premiery iPhone'a X. Teraz jednak sytuacja będzie wyglądać inaczej, bowiem wszystkie modele z serii mają być wyposażony właśnie w ekrany OLED.

Apple w tym roku wypuści cztery rodzaje iPhone'ów

W 2020 roku Apple planuje wypuścić cztery telefony: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max - przekazuje "Komputer Świat". Znamy też ich dokładną specyfikację. Modele bazowe mają posiadać wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala, zaś wersja Pro Max - 6,7 cala.

Zastosowane ekrany OLED ma dostarczać producent BOE, odpowiedzialny między innymi za wyświetlacze w MacBookach czy iPadach. Spekuluje się, że taka decyzja Apple'a może być dużym ciosem dla firmy Japan Display, która do niedawna zarabiała głównie dzięki dostarczaniu ekranów dla giganta.

iPhone 12 bez ładowarki? Sporo na to wskazuje

Wraz z coraz większą ilością informacji na temat nowego iPhone'a 12, pojawiają się również te mniej przyjemne. Przede wszystkim zmiany te dotyczą niektórych funkcji, które posiadały poprzednie modele.

W jednym z publicznych komunikatów Apple zapytało użytkowników o ich stare ładowarki. Pozwala to sugerować, że iPhone 12 będzie pozbawiony tego elementu w zestawie. Niewykluczone również, że firma wróci do Touch ID, techniki, którą już jakiś czas temu porzuciła.

Zobacz wideo Lód na Księżycu? "Można z niego produkować paliwo rakietowe"
Więcej o: