Komentarze (132)
Pierwsza kobieta na czele KE. Kim jest Ursula von der Leyen?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mazzini890

  Oceniono 6 razy 4

  Tu jest głębszy cel.Dawna EWG już wie,że demokracja w Europie Wschodniej się nie sprawdziła.Timmermansa rzucili jej na żer , ale Niemcy i Francuzi są na najważniejszych stanowiskach w UE. Więc chcą przyspieszyć proces nawet nieformalnego podziału UE na dwie prędkości.To już tam postanowione.Pytanie tylko w której wylądują Włochy.UE nawet nieformalnie podzieli się na blok EWG ewentualnie bez UK i Włoch i wschodnią resztę. Z którą będą współpracować ale w razie czego "odepną". Na Zachodzie zwiększa się przekonanie ,że przyjęcie wschodu było błędem a handel można mieć bez dotacji i unii politycznej.I na to się szykują. Orban powoli już zaczyna to kapować.Babiś i Kaczor jeszcze nie.

 • tcas

  Oceniono 3 razy 3

  No i gdzie tej naszej biednej dojarce Beci do poziomu europejskiego : języki dwa Wolski i język nienawiści do wszystkiego co nie jest PiS'iorskie, dzieci chyba dwójka, w tym jeden czarny, który nawet na emeryturę dla rodziców nie zapracuje, stanowiska co prawda też trzy, ale już co do czynu to chyba Panią Ursulę nasza dojarka jest lepsza bo więcej państwowych limuzyn natłukła od nowj szefowej KE.

 • js08836

  Oceniono 3 razy 3

  Phi 3 języki. 3 języki zna nawet B. Kempa. Przecież pytał się jej dziennikarz ile zna języków obcych , to odpowiedziała że dwa polski i angielski . Doprawdy ? To proszę powiedzieć, jak jest po angielsku Dzień dobry. Guten morgen oczywiście. Ależ pani poseł, to po niemiecku ! No to znam trzy języki. Jak teraz wyglądają ci co obrażali D. Tuska skoro PiS się cieszył, że szanse na wybór ma Niemka ? Wyzywali od folk...... coś tam a teraz sami nimi są.

 • radomkid

  Oceniono 3 razy 3

  Alternatywnym kandydatem mógł się okazać polski polityk o inicjalach DT więc było oczywiste że dobrozmienni wybiorą opcję niemiecką..

 • ks-t

  Oceniono 3 razy 3

  Czy tu się chwalić, Żeby wstac z kolan nie jest potrzebny żaden język obcy, rodzice mogą otrzymywać od Bieruta wille za działalnośc AK, można byc przepychanym z klasy do klasy bez promocji, przez komunistycznego ministra oświaty. O dzieciach nie wspomnę, ale człowiek o którym myślę, ma kota.

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli Polska znowu pod niemieckim obcasem. PiS zachwycone kolejnym zwycięstwem moralnym. Kto tym razem dostanie kwiatuszki?

 • rozmaryn.pl

  Oceniono 2 razy 2

  PiS poparło Niemkę - protegowaną Merkel??? A o reparacjach zapomnieli? Coś jakbym ponownie czytał Orwella...

 • norton2

  Oceniono 2 razy 2

  A becia ile biegle zna języków .Ilu dorobiła się dzieci i z czym Becia do Pani Urszuli . No z czym ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
  ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
  ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 • pszczy2000

  Oceniono 2 razy 2

  Tak dla porównania - wielce szanowna była pani premier Szydło - jeden język (ten w gębie),dwójka dzieci - w tym jeden już księżulo.

 • bombullo

  Oceniono 2 razy 2

  "kobieta czynu"...nic dodac nic ujac.Ale plemnikodawca jurny chlop.
  Przebil Cymanskiego nie mowiac glosno o JarKaczu…
  Wolakom sie spodobala pod tym wzgledem wiec zagosowali.

 • lidka1313

  Oceniono 4 razy 2

  Prawdziwa intelektualna elita.... A u nas lud woli kartofle w kałem w dziobach

 • weredyk_pl

  Oceniono 6 razy 2

  Nie napisaliście ważnej rzeczy - jest cięta na Rosję i jej wpływy.

 • marini2

  Oceniono 6 razy 2

  Makrela się nie poddaje. Widać że stanowisko jest bardzo ważne dla Niemiec. Skoro dla Niemiec takie ważne, dla nas też powinno być ważne i "nie powinno być nam wszystko jedno".

 • samuel0

  Oceniono 10 razy 2

  Ale napiszcie czy to dobrze czy źle że wygrała! Bo nie wiem czy się cieszyć czy smucić/złościć.

 • bonnieblue6

  Oceniono 3 razy 1

  Ech, jaki kraj, tacy Elbanowscy... :(

 • aala43

  Oceniono 9 razy 1

  hehe, to się MM i KC PIS zdziwi - pani minister popiera homoseksualne małżeństwa i adopcję dzieci przez takowe..... -

 • calber

  Oceniono 4 razy 0

  Ja tam nie wiem... Jedni mówią, że była postrzegana jako następczyni Merkel, a inni, że właśnie tego się obawiali. Do jej wielkich zasług w ministerstwie obrony należą niewątpliwie wprowadzenie przedszkoli do koszar oraz mundury ciążowe. Mała podpowiedź dla redaktorów kopiujących artykuły z Deutsche Welle: w Niemczech nie ma MON-u, jest tylko ministerstwo obrony. Pani vdL zrobiła z niego ministerstwo samoobrony.

 • bolko_w_majtach

  Oceniono 9 razy -1

  Kim jest Ursula von der Leyen - przyszła szefowa Komisji Europejskiej? Zapytajcie o to Niemcow. Podpowiem: aktualnie jest druga od konca na liscie niemieckich ministrow. Druga jest tylko dlatego ze minister transportu spadl na pysk po ostatniej (temat oplat za autostrady) przegranej z Austria. Pani von der Leyen to taka niemiecka Szydlowa.

 • darec_c

  Oceniono 3 razy -1

  pierwszą jej decyzją jako ministra obrony było założenie żłobków na terenie jednostek wojskowych

 • errata13

  Oceniono 7 razy -1

  No i co z tym zrobimy teraz - siódemka dzieci.
  Fiu, fiu.
  Aborcja, wieszaki - do szafy ?
  Jest problem.
  Zostają "zmiany klimatu".

 • aurum-argentum

  Oceniono 7 razy -1

  O, w końcu jakiś europejski polityk, który ma dzieci.

 • brytnej

  Oceniono 2 razy -2

  W biznesie po błędnych decyzjach i narobieniu firmie smrodu wylatuje się z kierowniczych stanowisk na pysk.

  W polityce się awansuje.

 • ewropejczyk

  Oceniono 8 razy -2

  KIm jest Ula? Jest NIEMKĄ, która zna angielski i FRANCUSKI. Najważniejsze kompetencje.

  W polityce wewnętrznej Merkel, Schulz, Schroeder, Maas, Koeller, ... mogą się kłucić, ale politykę zagranicznę wszyscy politycy niemieccy mają w miarę spoójną.
  Przynajmniej wszystko będzie klarowne. Niemcy będą rządzić bez pośrednich pacynek (Juncker, Baroso, Draghi, ...)

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 6 razy -2

  mhhh ... czyli Europejska Oligarchia Polityczna

 • Artur Cybulski

  Oceniono 8 razy -2

  No i co dziennikarze? Tyle lat pisaliście że za rządów pisu Polska jest nikim w unii a tu taki klops. Dzięki głównie uporowi Polski nie wybrano Timermansa na przewodniczącego. Dzięki Polsce grupa V4 była skuteczna jak nigdy wcześniej. Oj biedaki, i kto teraz będzie pluł na Polskę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX