Komentarze (150)
Ważne zmiany dla Polaków jadących na Wyspy. 'Swobody wygasną 31 października'
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 5

  Jak rozróżnić obywateli UE którzy mieszkają w UK od tych którzy się chcą się tam dopiero osiedlić zawsze mogą rozdać obywatelom jakieś opaski, niech je noszą na ramieniu pod groźbą sankcji.

  Kaczyński z Ziobrą tak by właśnie w Polsce zrobił.

 • boo-boo

  Oceniono 5 razy 5

  "Jednak do teraz jeszcze nie jest jasne, jak funkcjonariusze brytyjskiej służby granicznej mieliby w przyszłości rozróżniać unijnych obywateli posiadających prawo pobytu od takich, którzy prawa takiego nie mają. W Wielkiej Brytanii nie ma bowiem obowiązku meldunkowego. "
  Może na takich samych zasadach jak obowiązują do tej pory.... ludzie spoza UE mają "wklejkę" w paszporcie swojego kraju pochodzenia, że mają prawo do pobytu na terenie UK.

 • andrew1507

  Oceniono 3 razy 3

  Emilio, czy żyjesz ?
  Jeśli tak upuśc e-maili więcej od szajki z M.Niesprawiedliwości, uwal kaczyzm i jego herszta....

 • 111slavo

  Oceniono 13 razy 3

  Poj....ło ich w tej wielkiej brytani chyba bardziej niż piSsuarowcow w rzeczypospoltej. Gdzie nie spojrzysz to syf, grzyb i murzyńscy nożownicy. Fakt, ze dalej zarabia sie wiecej niz przecietny potomek mieszka I ale nie wiecej niz w Niemczech, Francji, Austri, Skandynawi itp wiec nie bardzo rozumiem odgrazanie sie klałna i klona Trumpa zwlaszcza majac na uwadze, że na dzisiaj w tylko 3 hrabstwach wokolo Londynu brakuje 110 000 pielegniarek i 150 000 kierowcow. Po twardym brexicie kiedy funt bedzie kosztowal 3,5 zł a nieruchomosci ktore juz spadly o 10% beda nic nie warte grubi i rozleniwieni anglicy beda musieli robic to co robia dzisiaj emigranci badz sciagna sobie 2 mln afrykanczykow badz hindusow.

 • ciemnastronaksiezyca

  Oceniono 2 razy 2

  Angielskim wieśniakom coś odbiło. Zapadli na ciężką chorobę umysłową. I jeszcze ten koszmarny niby premier...tragedia...

 • andrew1507

  Oceniono 2 razy 2

  trzeba zaczać oszczedzać i powstrzymywać się od zakupów towarów,
  i ty możesz uwalić pis, wystarczy ograniczyć zakupy towarow z VAT,
  pisiatesmoczysko żeruje na VAT......

 • lucusia3

  Oceniono 2 razy 2

  No i znowu wydające się bajkami książki Agathy Christie o szpiegach i zdrajcach w ławach rządowych Brytanii, okażą się jak najbardziej na czasie. 100 lat temu Brytania się wyratowała. Teraz wygląda, że jej się nie uda.

 • ppo

  Oceniono 4 razy 2

  Ci z "umiejętnościami" mogą "wnosić wkład" w dziesiątki innych krajów, gdzie będą szanowani i doceniani. Do brytyjskiego śmietnika zjeżdżają tylko "zmywaki" i przestępcy. Teraz sami będziecie sobie swoje brudy zmywać, a przestępcy będą jeszcze chętniej przyjeżdżać do was. Zwłaszcza ci poszukiwani w UE.

 • maxxim3000

  Oceniono 6 razy 2

  NAJBARDZIEJ SY--FIASTY kraj Europy. z 1 miliona Polakow tylko 170 tys zlozylo aplikacje reszta poprostu nie zamierza w tym balaganie zostac.

 • strzykwa5

  Oceniono 10 razy 2

  Głównym powodem Brexitu, co potwierdza wielu ekspertów, był niekontrolowany napływ Polaków. Od początku było zatem wiadomo, że nastąpi blokada w tym temacie. W drugim etapie będą starali się zmniejszyć ilość już tam obecnych rodaków poprzez np. utrudnienia prawne i ograniczanie socjalu.

 • trialman2

  Oceniono 1 raz 1

  Email który zostal wczoraj rozeslany z Home Office:

  This is the latest information on the EU Settlement Scheme for EU citizens living in the UK. You are receiving this because you have requested email updates from the UK Government.

  Update on the EU Settlement Scheme

  There have been reports in the media and on social media regarding plans to end freedom of movement after we leave the EU, as well as what this means for EU citizens resident in the UK.

  We want to reassure all EU citizens and their family members in the UK that you still have until at least 31 December 2020 to apply to the EU Settlement Scheme, even in the event of a no-deal exit. Furthermore, if someone who is eligible for status is not in the UK when we leave the EU, they will still be free to enter the UK as they are now.

  Those who have not yet applied to the EU Settlement Scheme by 31 October 2019 will still have the same entitlements to work, benefits and services. Those rights will not change. EU citizens will continue to be able to prove their rights to access these benefits and services in the same way as they do now.

 • wojgl

  Oceniono 3 razy 1

  Nie zmiany dla Polakow a dla imigrantow , m.in. dla Polakow . Tytul artykulu swiadczy ,ze dotkna w/w zmiany tylko obywateli Polski .

 • pm7303

  Oceniono 3 razy 1

  A ktoś jeszcze (oprócz desperatów z Afryki) chce się na tej zapyziałej wysepce osiedlać?

 • ipardjd

  Oceniono 3 razy 1

  będę się cieszył, jak się te pampersy z wysp wyłożą. angole bez drugiego referendum doświadczą tego, czego nie chcieli sobie wyobrazić: kosztów i trudności.

 • veni.vici

  Oceniono 6 razy 0

  a po cholerę osiedlać się na Wyspach? ani klimat nie powala, ani ludzie...

 • lechpierwszy

  Oceniono 6 razy 0

  Nie zeby jakis hejt, ale czysta ciekawosc: "W poszukiwaniach uczestniczyli policjanci z Giżycka i Węgorzewa, straż pożarna, żołnierze Wojsk Terytorialnych, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i WOPR." To tak zawsze, czy tylko jak majetny celebryta zaginie? Nie ta dyskusja? No ale tam nie mozna, wylaczyli komentowanie, podobno z powodu hejtu. Wiec tu pytam.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 2 razy -2

  Swobody

 • jakuz3

  Oceniono 10 razy -4

  A rosyjskie ciężarówki nadal beda wjeżdżały do Polski.

 • kwiatpatologii

  Oceniono 8 razy -6

  "Nie jest jasne jak rozróżniać unijnych obywateli posiadających prawo pobytu od takich, którzy prawa takiego nie mają. W Wielkiej Brytanii nie ma bowiem obowiązku meldunkowego."
  Co ma jedno do drugiego?

 • marek.krajewski63

  Oceniono 17 razy -9

  Jakby sie konczyl okres, ze mozna bylo mieszkac w Wielkiej Brytanii nawet pod mostem i nie bylo jak wygnac do domu nad Wisla, bo bylo sie czlonkiem Unii. Anglia byla dla Polakow Nr 1, bo lepiej niz u germanca i wielu znalo jako tako pare slow po angielsku, ze bylo sie latwiej poruszac, a i socjal byl dobry. Tak wyjechalo na wyspy oficjalnie ponad milion rodakow znad Wisly, ze dzieki temu byl Brexit - Brytole tego zalweu juz mnieli doscyc. Otwierali granice po 2004 dla nowych czlonkow z prawem do pracy, ale nie spodziewali sie inwazji i zalewu, ze j. polski byl drugim po angielskim w Londynie.

 • takito.ataki

  Oceniono 12 razy -10

  Jakby ktoś umiał liczyć (ale skąd ma umieć, jeśli Gertych zawiesił maturę z matmy) to by siędoliczył,że w handlu międzynarodowym UE zarabia rocznie 30 mld Euro na handlu w UK. UK mając te pieniądze, może kupić towary w dowolnym miejscu na świecie, ale komu Unia sprzeda tyle towarów, by zarobić 30 mld ? Do tego dochodzą opłaty na rzecz Londynu za rozliczanie wszystkich transakcji prowadzonych w walucie Euro, skąd wiadomo,e UE nie podniesie ceny za usługę? A składki brytyjskiej we współnym budżecie zabraknie...

 • takito.ataki

  Oceniono 17 razy -15

  UE już raz sięugięła przed widmem Brexitu więc ugnie się po raz kolejny. Tym bardziej,że widmo recesji zagląda w oczy niemieckiej gospodarki a to właśnie w UK jest kupowanych 40% produkcji niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. A UK, mając w kieszeni pieniądze które miały uść na unijną składkę, mogą kupić żywność i wszystko inne w dowolnym kraju poza UE.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 33 razy -31

  Halo! Straszenie Brexitem już się każdemu znudziło. Jeśli ktoś chce lecieć do Chin albo do Somalii też tam doleci. Oby wyjście Angoli z eurokołchozu było początkiem rozpieprzania tej komunistycznej organizacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX