Komentarze (107)
Niemcy: tak dużo prądu ze źródeł odnawialnych jeszcze nie było. Coraz mniejsza emisja CO2
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • true_lysander

  Oceniono 10 razy -2

  „ stanowił w ubiegłym roku średnio 46 procent”. - kluczowe słowo to: średnio. W lipcu 90%, w listopadzie 10%. Gdyby nie francuski atom i elektrownie na węgiel brunatny to zimą Niemcy by fabryki wyłączali. Swoją drogą zamykają swój atom zamiast węgla co jest totalnie przeciwne celowi redukcji emisji CO2. Ekolobby w Niemczech ma dziwne priorytety.

 • ewropejczyk

  Oceniono 7 razy -3

  o rosyjskim gazie oczywiście cicho sza. Co prawda emisyjność CO2 spalania gazu jest 2x mniejszy od emisyjności spalania węgla, ale to wciąż bardzo zauważalne wielkości.

  Czy ten wzrost energii z OZE spowodował, że Niemcy w końcu (czyli od początku istnienia) nie są już największym trucicielem UE (w wart. bezwzględnych i per capita)?

 • grzmik012

  Oceniono 9 razy -3

  "Niemcy do tzw. odnawialnych źródeł energii dopłacają więcej niż wynosi wartość energii produkowanej przez ich system energetyczny. Nadwyżki dotowanego prądu eksportują, czym destabilizują systemy energetyczne w innych krajach i na dodatek obniżają ceny energii elektrycznej w całej Unii Europejskiej" -
  www.wgospodarce.pI

 • kostuha

  Oceniono 11 razy -3

  Plan niemieckiej transformacji energetycznej został napisany w Moskwie. Wdrożony w życie przy pomocy korupcji na niepojętą wręcz skalę.Korupcji która, jak stwierdził Radek Sikorski sami sfinansowali. Zostali przekupieni przez ruskich swoimi własnymi pieniędzmi. Niemcy zadzierają nosa i patrzą z góry na USA jak to im rosja w wyborach namieszała i Trumpa wybrała. Zapominają przy tym, że u nich kupiła sobie kanclerza i ma swoją silną reprezentację w niemiecki parlamencie. Zarówno z lewej jak i z prawej strony.
  Gdyby niemcom/ich elitom naprawdę zależało redukcji CO2 to nie zamykali by elektrowni atomowych a węglowe i nie robiliby wszystkiego aby uzależnić Europę od rosyjkiego gazu.
  Może trzeba ogłosić że nasz atom zbudujemy w Słubicach albo Kostrzynie, ciekawe czy "Stara Europa" będzie tak samo zaniepokojona jak obawami Litwinów i Ostrowcem. Plus byłby tak, że w razie powodzi prewencyjnie wysadziliby by chętniej wały po swojej stronie aby uniknąć zalania pomp jak w fukushimie:D

  Kpi sobie niemiecka opinia publiczna z amerykanów a sama dała się urobić rosyjskim lobbystom tak, że płaci 2-3 razy więcej za prąd niż my tu w Polsce. Najśmieszniejszy w tym jest ten odwrócony socjalizm, gdzie szary Muller płaci za prąd do swojej lodówki 3 razy tyle co Dieter Schwarz -bo najbogatszy człowiek w niemczech musi mieć tani prąd w swoich dziesiątkach tysięcy lodówek w swoich Lidlach i Kauflandach.

  Tam kuriozum, goni kuriozum. A gazeta.pI powinna informować tak jak google/youtube pod filmami że DW to propagandowe ramię rządu RFN.

 • qawsedrftg

  Oceniono 8 razy -4

  Ciągle 3x tyle węgla brunatnego co u nas :) Gazociągi też nie będą bez znaczenia!

  Dzień jak dziś: na Mazowszu wiatru nie ma praktycznie wcale, dzień krótki, pochmurno... Hmmmm...? PO-MY-SŁY?

 • kolega303

  Oceniono 14 razy -4

  skoro jest tak dobrze, to dlaczego zatem Niemcy otwierają kolejną NOWĄ elektrownię węglową, zamiast postawić wszystko np na wiatr?

  gospodarka.dziennik.pI/news/artykuly/611842,niemcy-elektrownia-weglowa.html

 • witoldpolak

  Oceniono 9 razy -5

  Skoro mają tyle prądu z tych tzw. źródeł odnawialnych to ceny prądu w Niemczech są pewno najniższe w Europie, kilka razy mniejsze niż w Polsce.
  Jeżeli są wyższe a ilość takiej energii wzrasta tylko i wyłącznie z powodu złodziejskiego haraczu nakładanego na konwencjonalną energetykę to cała ta energia odnawialna to największy szwindel na świecie.
  To miałoby sens gdyby ceny takiej energii zeszłyby do poziomu niemal zerowego. Problem z magazynowaniem energii odnawialnej? Niech ją magazynują urządzenia odbiorcze, końcowe z wbudowanymi akumulatorami który ładują się gdy pracują wiatraki lub świeci słońce.

 • supermarjan

  Oceniono 5 razy -5

  to sie moze udac tylko wtedy kiedy miliony samochodow elektrycznych beda non stop wpiete w siec, oczywiscie te ktore nie jezdza :-) akurat - i buforowac te skoki podazy.
  byc moze oplaca sie wtedy trzymac takie auto w garazu, zbierac prad ktory jest tani, i odsylac w siec kiedy jest drogi.
  daloby sie tak?
  jakie sa straty na ladowaniu/oddawaniu?

 • syriusz.wila

  Oceniono 10 razy -6

  Niemcy kupują prąd od Francuzów którzy mają go w bród ze swoich elektrowni atomowych. My mamy wungla na dwiesta lat.

 • janrobin2015

  Oceniono 16 razy -6

  Te dane nie pokazuja ile tego pradu ze zrodel odnawialnych w rzeczywistosci zuzyto w Niemczech a ile zostalo wyeksportowane. Nie ma informacji o imporcie pradu. Wiatraki nie miga byc budowane blisko domow bo ludzie niechca zyc w ciaglym szumie. Polecam zapoznanie sie z danymi dotyczacymi wzrostu cen energii w niemczech i opiniami specjalistow ( nie tylko ekoterrorystow) dotyczacymi dalszej rozbudowy energii odnawialnej i wplywu na gospodarke.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX