Elon Musk osobiście rekrutuje do fabryki Tesli niedaleko polskiej granicy. Ujawniono, ile można zarobić

Szef Tesli Elon Musk zamierza sam prowadzić rozmowy kwalifikacyjne z przyszłymi pracownikami fabryki w Gruenheide. Agencja pracy zdradza wysokość wynagrodzenia.

Prywatny samolot Elona Muska, szefa amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych, wylądował w czwartek, 5 listopada, na otwartym niedawno lotnisku BER. Rzecznik Tesli mówił o „rutynowej wizycie”. Tymczasem Musk zapowiedział na Twitterze, że już w piątek chce osobiście rozmawiać z zainteresowanymi inżynierami. Chodzi o pracę w fabryce samochodów elektrycznych powstającą w Gruenheide pod Berlinem – 50 kilometrów od granicy z Polską. Kandydatów zachęcił do składania podań. 

Wybory w USATrump: "Przestańcie liczyć!". Szefowa misji OBWE: Nie znaleźliśmy przykładów falszerstw

Zareagowały dziesiątki tysięcy osób. Niektórzy opublikowali wręcz części swoich dokumentów aplikacyjnych, inni pytali o wymagania. „Zatrudnia Pan też praktykantów, absolwentów filozofii?” – napisała jedna z zainteresowanych.

Zobacz wideo Nowe, inne gwiezdne wojny? Rosja straci miliony, USA umocnią pozycję, a pomoże w tym Elon Musk [OKO NA ŚWIAT]

2700 euro brutto

Szef agencji pracy we Frankfurcie nad Odrą Jochem Freyer powiedział w rozmowie z „Berliner Zeitung”, że jest przekonany, iż Tesla znajdzie na czas 7 tys. pracowników potrzebnych dla rozpoczęcia produkcji.

Firma jest gotowa zatrudnić także osoby z innych branż i zaoferować im kształcenie w zawodzie. Freyer zdradził też gazecie, ile wynosi w Tesli wysokość początkowego wynagrodzenia – około 2700 euro miesięcznie.

Tesla chce rozpocząć produkcję w Gruenheide już latem 2021 roku. Z taśmy ma schodzić pół miliona samochodów elektrycznych rocznie.

Musk był ostatnio w Gruenheide na początku września, na uroczystości zawieszenia wiechy. Do tej pory nie ma jednak jeszcze ostatecznej zgody na budowę.

(REUTERS, AFP/stas)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

Kiedy możliwy jest lockdown Polski?Kiedy lockdown Polski? Przekładamy słowa premiera na kalendarz

Więcej o: