Pies wywęszył setki tysięcy euro. Zamieszana polska firma?

Podczas kontroli w Niemczech pies tropiący znalazł w samochodzie tysiące euro. Pasażerowie twierdzą, że pracują dla polskiej firmy.

Celnicy z Osnabrueck na zachodzie Niemiec znaleźli setki tysięcy euro ukrytych w samochodzie. Pomógł im w tym pies „Raptor" tropiący na co dzień narkotyki.

Urzędnicy skontrolowali we wtorek, 14 września, na autostradzie A30 w pobliżu Bad Bentheim samochód jadący z Holandii – poinformował w piątek (17.9.2021) główny urząd celny.

Ukryte w bagażniku

Pasażerowie oświadczyli, że pracują w polskiej firmie zajmującej się produkcją nasion i zboża, a w Rotterdamie przebywali w celach służbowych.

Celników zaniepokoiło jednak zachowanie pasażerów auta, dlatego zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli. „Raptor" zasygnalizował, że coś podejrzanego znajduje się na lewej bocznej ściance bagażnika. Tam celnicy znaleźli ukryte 232.000 euro w gotówce.

Zobacz wideo Policja publikuje nagranie z oszustem. Podawał się za pracownika banku

Niezgłoszony wywóz gotówki

Wywóz tak dużej kwoty nie został zgłoszony, a zatem niemieccy celnicy wszczęli postępowanie karne. Wywóz gotówki w kwocie przekraczającej 10.000 euro na osobę podlega bowiem zgłoszeniu.

Dochodzenie prowadzi teraz wspólna grupa dochodzeniowa Urzędu Celnego w Essen i Krajowego Urzędu Kryminalnego Nadrenii Północnej-Westfalii – wyjaśniły służby celne.

(AFP/dom)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: