Elon Musk szantażowany przez nastolatka. Zaoferował mu 5 tys. dolarów. "To stwarza zagrożenie "

Pewien nastolatek założył konto na Twitterze, które wcale nie podoba się Elonowi Muskowi. Pokazuje ono przeloty prywatnego odrzutowca najbogatszego człowieka świata.

Jack Sweeney, dziewiętnastolatek z Florydy, założył konto "ElonJet" na Twitterze, które wcale nie podoba się Elonowi Muskowi. Jak podają niemieckie media (ntv, Spiegel-Online) Elon Musk zaoferował nastolatkowi 5 tys. dolarów za usunięcie tego konta. Powód: na koncie pokazywane jest, gdzie aktualnie znajduje się prywatny odrzutowiec najbogatszego człowieka świata.

Konto "ElonJet" ma ponad 200 000 obserwatorów i korzysta z zaprogramowanego przez Sweeney'a bota, który śledzi przeloty odrzutowca Muska. W tym celu wykorzystuje on publicznie dostępne dane o ruchu lotniczym. Jak tylko samolot Muska wystartuje lub wyląduje, jest to natychmiast tweetowane.

Elon Musk Pandemia COVID-19 to "gorączka złota" dla miliarderów

Jak podaje amerykański kanał telewizyjny CNN, student stworzył również inne konta, które śledzą odrzutowce takich bogaczy, jak: Bill Gates i Jeff Bezos.

Zobacz wideo Elon Musk tweetuje, a z rynku odpływają miliardy. Szef Tesli znów igra z ogniem [TOPtech]

Wpisy nastolatka "stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa". Elon Musk zaoferował 5 tys. dolarów

Jak podaje kanał ntv, pierwsza wiadomość od Elona Muska dotarła do dziewiętnastolatka pod koniec listopada 2021 roku. "Czy mógłbyś to wyłączyć? To stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa" - zapytał na Twitterze najbogatszy człowiek na świecie. Później zaoferował nastolatkowi 5 tys. dolarów, aby uniemożliwić "szalonym ludziom" śledzenie jego lotów. Jednak 19-letni student odrzucił tę ofertę.

W zamian poprosił o 50 tys. dolarów, które mógłby przeznaczyć na swoje dalsze kształcenie lub kupno samochodu Tesla Model 3. "Nie podoba mi się wyobrażenie bycia zastrzelonym przez świra" - odpisał mu Musk. W kolejnej ostatniej wiadomości z połowy stycznia założyciel Tesli dał do zrozumienia, że nie poczułby się w porządku, płacąc za zamknięcie konta. "Opcje inne niż wynagrodzenie, takie jak staż w firmie znacznie ułatwiłoby sprawę" - odpowiedział rezolutny nastolatek. Jednak Musk nie zareagował na to, przynajmniej na Twitterze.

Elon Musk Elon Musk zapowiada chipy Neuralink w ludzkim mózgu na 2022 rok

"Pięć tysięcy dolarów to za mało za to, co zyskuję dzięki kontu" - powiedział Sweeney stacji telewizyjnej CNN. Pieniądze, jak przekonywał, nie zastąpią czynnika zabawy. Jednocześnie zapewnił, że wskazał on miliarderowi program, którym mógłby zablokować oprogramowanie śledzące przeloty. Jego zdaniem, Musk "posłuchał rady". Dziewiętnastolatek nadal jednak może śledzić samolot, chociaż stało się to trochę bardziej skomplikowane.

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: