Ogromny pożar w Essen. Spłonęły dziesiątki mieszkań [ZDJĘCIA]

W Essen (zachodnie Niemcy) spłonął kompleks budynków mieszkalnych. Ogień rozniosła szalejąca nad miastem wichura. 3 osoby zostały ranne.

Ogromny kompleks mieszkalny stanął w płomieniach w poniedziałek (21.02.2022) nad ranem. Podmuchy wiatru przechodzącego nad miastem okranu "Antonia" jeszcze bardziej podsyciły ogień, tak że budynek spłonął w bardzo krótkim czasie. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Trzy osoby zostały ranne. Przewieziono je do szpitala, z obrażeniami spowodowanymi wdychaniem dymu. Około 100 osób ewakuowano z kompleksu w bezpieczne miejsce, jak poinformował rzecznik straży pożarnej.

Wiadomości z Essen "są szokujące". "Wielu ludzi straciło w ciągu jednej nocy swoje domy, rzeczy i mienie" - napisał na Twitterze premier Północnej Nadrenii-Westfalii Hendrik Wüst. 

Zobacz wideo Jakie działania mogłyby powstrzymać inwazję na Ukrainę?

Niebezpieczna akcja ratownicza

Według straży pożarnej z Essen strażacy w tym mieście nigdy nie mieli do czynienia z takim pożarem. Na miejsce zdarzenia przybyła straż pożarna w sile 150 osób. To cały kontyngent strażaków w liczącym 580 tys. mieszkańców Essen.

Gaszenie pożaru było "bardzo trudne i momentami niebezpieczne" dla strażaków, którzy musieli wchodzić do mieszkań. Mieszkańcy zostali zakwaterowani w pobliskiej auli uniwersyteckiej. Według świadków tragedii w ciągu 20 minut cały budynek stanął w płomieniach. Przyczyna pożaru jest nadal niejasna. Ze wstępnych oględzin wynika, że całkowicie spłonęło 35 mieszkań. Dotknięty pożarem budynek grozi zawaleniem, dlatego większa jego część jest niedostępna. W związku z tym pożar może wybuchnąć na nowo i potrwać przez kilka dni. (DPA/du)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: