Zakłady Skody ograniczają produkcję. Brak podzespołów z Ukrainy

Rosyjska inwazja w Ukrainie odbija się na produkcji w czeskiej spółce zależnej Volkswagena - Skodzie.

Jak poinformowały zakłady samochodowe Skoda w Mlada Bolesłav w Czechach, firma walczy z „krytycznym niedoborem części od producentów z Ukrainy. Problem dotyczy kilku modeli samochodów. Na początku tego tygodnia firma została zmuszona do ograniczenia produkcji samochodu elektrycznego Enyaq iV. Jednocześnie pracuje nad znalezieniem alternatywnych źródeł zaopatrzenia.

Zobacz wideo Gen. Polko: Ukraińcom trzeba dać wszystko do obrony swojego terytorium

Wsparcie dla pracowników

Według własnych informacji firmy, zakłady Skody w Czechach zatrudniają ponad 600 Ukraińców. W obliczu konfliktu Rosji z Ukrainą firma chce wspierać swoich ukraińskich pracowników i ich rodziny. Oferowana jest konkretna pomoc w składaniu wniosków wizowych, a także w zakwaterowaniu, opiece zdrowotnej i procesie integracji.

Ponadto zakłady przekazują czeskim organizacjom pomocowym i samorządom sumę prawie pół miliona euro na pomoc dla uchodźców.

Internauci oceniają rosyjskie restauracje informując o wojnie w UkrainieJak dotrzeć do Rosjan z informacjami o wojnie w Ukrainie? Anonymous radzi

Spodziewany spadek sprzedaży

W Sołomonowie w zachodniej Ukrainie niezależny partner Skody Eurocar produkuje na potrzeby rynku ukraińskiego modele: Superb, Kodiaq, Karoq i Fabia. Jednak obecnie produkcję tam zawieszono.

"W związku z obecnym rozwojem sytuacji należy spodziewać się spadku sprzedaży na Ukrainie i w Rosji" - stwierdziła czeska centrala w Mlada Boleslav. Z liczbą 90 400 pojazdów marki Skoda dostarczonych w ubiegłym roku. Rosja była drugim krajem na świecie pod względem wielkości sprzedaży. (DPA/jar)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle\

 
Więcej o: