Niemieckie haubicoarmaty dla Ukrainy. "Jedno z nowocześniejszych dział na świecie"

Niemcy przyspieszają w pomocy wojskowej dla Ukrainy. Dziesiątki ukraińskich żołnierzy dotarło do Niemiec na szkolenia. Mają potrwać około 40 dni. Broń, z której korzystać mają zaatakowani przez Rosję żołnierze, zaliczana jest do jednej z najnowocześniejszych.
Zobacz wideo "Studio Biznes" o wyjątkowych znaczkach

Ukraińscy żołnierze przyjechali do Niemiec na szkolenie w zakresie obsługi samobieżnych haubicoarmat PzH 2000. W środę, 11 maja rozpoczną szkolenia w szkole artyleryjskiej Bundeswehry w Idar-Oberstein (Nadrenia-Palatynat) - informuje niemiecka agencja prasowa DPA, powołując się na informacje z kręgów rządowych.

Więcej o gospodarce przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

12 haubicoarmat dla Ukrainy

W ramach pomocy Ukrainie zaatakowanej przez Rosję Niemcy i Holandia chcą przekazać łącznie dwanaście haubicoarmat. Każda z nich będzie obsługiwana przez pięciu żołnierzy. Liczba szkolonych w Niemczech żołnierzy to ponad 60 osób. Ponadto w grupie są eksperci techniczni i tłumacze. Szkolenie ma potrwać około 40 dni.

Samobieżna haubicoarmata PzH 2000 to ciężki system artyleryjski wyposażony w działo na pojeździe gąsienicowym, podobnym do czołgu. Za pomocą standardowej amunicji haubicoarmata osiąga cele w odległości 30 km. W przypadku amunicji o zwiększonym zasięgu – nawet 40 kilometrów. Załoga może wystrzelić do sześciu pocisków w taki sposób, że trafią one w cel w tym samym czasie.

Precyzja i duży zasięg

Haubicoarmata PzH 2000 jest jednym z najbardziej nowoczesnych dział artyleryjskich na świecie. Jej siła polega na precyzji i dużym zasięgu bojowym.

Praktycy wyjaśniają, że wojska ukraińskie mogą przy pomocy PzH 2000 uzyskać dobre wyniki w przypadku celów znajdujących się w znacznej odległości. W Niemczech od dawna toczy się spór o dostawy ciężkiej broni do Ukrainy. Ostatecznie Bundestag przyjął wspólny wniosek partii rządzących SPD, Zielonych i FDP oraz opozycyjnych CDU/CSU.

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

Czy opłaca się zamieniać kredyt hipoteczny na taki o stałej stopie? Czy w ogóle jest teraz sens zadłużać się na zakup mieszkania? Co z rządowymi propozycjami dla kredytobiorców? Zapraszamy do przysyłania pytań na adres news_gazetapl@agora.pl. Już jutro, w czwartek 12 maja, o 12:00 odpowie na nie w programie na żywo Marcin Iwuć, ekspert ds. finansów osobistych.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

 

 

Więcej o: