Nord Stream 1. Rosja redukuje dostawy gazu do Niemiec, Gazprom informuje o problemach w naprawie

Rosyjski koncern Gazprom redukuje maksymalne wielkości dostaw gazu do Niemiec rurociągiem Nord Stream 1 o 40 procent. Powodem są opóźnienia w naprawach.
Zobacz wideo Jakie jeszcze sankcje dla Rosji? Polska apeluje o zamknięcie Nord Stream 1

Rosyjski koncern państwowy Gazprom poinformował we wtorek (14.06.2022), że powodem takiej decyzji są opóźnienia w pracach naprawczych firmy Siemens. Przekazano, że agregat sprężarki gazu nie wrócił na czas z naprawy i z tego powodu dziennie można przepompowywać gazociągiem jedynie do 100 milionów metrów sześciennych gazu, bądź około 60 procent planowanej wcześniej dziennej ilości gazu, wynoszącej 167 mln metrów sześciennych.

Dla Niemiec to główny rurociąg z rosyjskim gazem

Dla Niemiec Nord Stream 1 jest głównym rurociągiem dostarczającym rosyjski gaz. Rurociąg Jamał-Europa już przestał być napełniany. Ograniczony został również tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

 

Ze względu na dotychczasowe ograniczenia ceny energii wzrosły, bo generalnie z Rosji do Europy płynie mniej gazu. Gotowy gazociąg Nord Stream 2 nie został uruchomiony. Już w marcu Rosjanie straszyli, że mogą zablokować dostawy przez Nord Stream 1. 

Artykuł pochodzi z portalu Deutsche Welle

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: