Wszyscy zapłacimy za zmiany klimatu. Ekonomista: Będziemy musieli wydać bardzo dużo pieniędzy na inwestycje

Maria Mazurek
Zmiany klimatu to nie tylko pogoda. Wpływają również na gospodarkę i nasze codzienne wydatki. Ile będą nas kosztować? - Będziemy musieli wydać bardzo dużo pieniędzy na inwestycje. Tylko po to, żeby utrzymać potencjał, w tym produkcji żywności, jaki obecnie mamy - uważa Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. - Tak, jak teraz widzimy zmienność cen żywności, tak będzie się ona pojawiać także w innych obszarach - mówi ekspert.
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (32)
Wszyscy zapłacimy za zmiany klimatu. Ekonomista: Będziemy musieli wydać bardzo dużo pieniędzy na inwestycje
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 12 razy 8

  wybitny znawca klimatu nasz szczerbaty Naczelnnik TYSIONCLECIA powiedzial ze Ocieplenia Klimatu w Polsce NIE MA. A to wszystko spisek ekoterrorystow i lewactwa! Nasz szczerbaty prezes Tysionclecia jest MONDSZEJSZY jak 36 tysiecy niemieckojezycznych naukowcow, ktorzy stwierdzili ze Ocieplenie Klimatu jest! I po co sie trudzili? Mogli sie zapytac prezesa Jarka!

 • gajowy3

  Oceniono 8 razy 6

  każda zmiana wymaga inwestycji. załóżmy, że nastąpi znaczne ochłodzenie klimatu. czym będzie skutkowało? otóż dużymi inwestycjami, zmniejszeniem ekumeny, zmiana stosunków wodnych, głodem z powodu pogorszenia warunków uprawy roślin. cóż, takie jest życie. wolałbym by propagandziści zagrożeń stwarzanych przez cywilizację zajęli się takimi sprawami jak: emisja trujących substancji, śmieci i wysypiska, recykling, nadmierna produkcja nikomu niepotrzebnych dóbr, zalew produktami jednorazowego użytku, niska trwałość dóbr takich jak samochody czy sprzęt agd, wożenie towarów po całym świecie czort wie po co, eksploatacja środowiska w poszukiwaniu surowców dewastująca wielkie obszary Ziemi, zabudowa rozpełzająca się poza wsie i miasta i pozbawiająca dziko żyjące zwierzęta siedlisk a których one żyły/żyją (jeszcze). ciekawi mnie jaki ślad w środowisku zostawiają kochane smartfony i baterie samochodów elektrycznych.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 8 razy 4

  No coz, Polak wszystko wie najlepiej, ekologie w doopie, smieci wywozi do lasu a w domu pali plastykiem i jak sie da to i oponami. W zyciu nigdzie nie byl(chyba byl tylko w gettcie dla turystow?), nic nie widzial, a wierzy tylko w to co powie Radio Maryja, gadzinowa Telewizja Polska, szczerbaty prezes Tysionclecia i ojciec Tadek Belzebub z Torunia. On wie ze to Ocieplenie Klimatu to spisek ekoterrorystow, lewactwa, zielonych, zotlych, czarnych, uchodzcow, Zydow, Sorosa i Tuska Donalda.
  AMEN i ALLELUJA!

 • ajk_gierki

  Oceniono 12 razy 2

  Tu chodzi o istnienie planety, życia na ziemi a nie jakiś p....y potencjał produkcji!

 • ul32

  Oceniono 10 razy 2

  Zaraz się zbiegną klimatyczni antyszczepionkowcy o będą udowadniać że będziemy mieć banany na miejscu.

 • animus88

  Oceniono 2 razy 0

  Dzień bez opowieści o klimacie, dniem straconym. I tak do znudzenia, a większość ludzi i tak ma to w głębokim poważniu.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 11 razy -1

  Wszystkie inwestycje zwiazane z tzw. "zmianami klimatycznymi" powinny byc "non-profit" .................... wtedy by sie okazalo ze nie ma zadnych zmian i zadnego smogu ............... bo poki co mamy biznes na handlu "powietrzem.

 • wqcyzx

  Oceniono 2 razy -2

  Zainwestowałem w klimatyzator. I była to całkiem niewielka inwestycja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX