Komentarze (193)
Wielka Brytania otwiera pierwszą od lat głębinową kopalnię węgla. "To jak kopniak w zęby"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • paraproktolog

  Oceniono 13 razy 3

  Religijne ekoszaleństwo ogarnia ciemne pospólstwo które miota się jak wściekłe.... :-D

 • pancernikpotiomkin

  Oceniono 4 razy 2

  ciekawe jak budować stalowe wieże wiatraków bez przemysłu stalowego i jak wytapiać stal bez węgla...

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 8 razy 2

  "To jak kopniak w zęby"... debilowatego lewactwa.
  I to nie ostatni :)
  "decyzja stoi w kontrze do walki ze zmianami klimatu", która to walka jest niczym innym jak skokiem na gruuuubą forsę. Na miliardy i setki miliardów, które można wytargać od literalnie KAŻDEGO mieszkańca Europy

  "Ochrona środowiska i katastrofa klimatyczna to sprawy zbyt ważne, aby pisać o nich tylko w Piątki. Na Gazeta.pI będziemy o nich pisać codziennie" a za pół roku nawet ostatni leming ani nie nasra na tę Gojzetę.
  I to jest piękne, a póki co informuję, iż "katastrofa klimatyczna" istnieje jedynie w propagandzie oraz w umysłach ludzi ubogich duchem. Ba, nie istnieje nawet kryzys klimatyczny:
  Https://dorzeczy.pI/swiat/115997/list-500-naukowcow-kryzys-klimatyczny-nie-istnieje.html

  PS.
  Antonio Guterres z Socjalistycznej[sic] Partii Portugalii zaapelował do krajów azjatyckich o skończenie z "uzależnieniem" od węgla.
  Czemu zaapelował tego nie powiedział, ale właściciele złóż gazu, który jest tak samo spalany jak węgiel, podziękowania przesłali mu w kopercie :)

 • saves

  Oceniono 8 razy 2

  Czy ci co malowali na statku "węgiel stop" płyną łódkami na Wyspy przykuwać się do taśmociągów?

 • saves

  Oceniono 10 razy 2

  Hałderju???
  Greta!!!! Greta!!!!! Greta!!!!

 • kichchi

  Oceniono 36 razy 2

  w niemczech tez otwieraja i co na to tępe lewackie scierwo z argumentami o "kryzysie klimatycznym " ktory ma polegac że za 150 lat teoretycznie bedziemy mieli teraz 8 stopni zamiast 7.

 • magda_breslau

  Oceniono 20 razy 2

  Kopniak w zàbki dopiero co zábkujàcych, bo to oni bedá walczyc o łyk czystej wody i odrobine czystego powietrza.

 • destylacja

  Oceniono 3 razy 1

  *************
  HAŁDERJU.... !!!

 • martinez027

  Oceniono 3 razy 1

  polaczki już stoją pod bramą budowy chetni iść na górnika za 8,90f/h--taka przewidziana stawka..

 • aja_88

  Oceniono 3 razy 1

  How dare u .hahaja

 • karrampa

  Oceniono 19 razy 1

  No cóż - o tym sorosięta nie POinformują:
  - Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową
  - Niemcy wycinają stary las Hambach pod POwiększenie kopalni węgla brunatnego
  a przy tym:
  - Freedom of speech in Germany — be mainstream or be quiet
  - Żydzi znów muszą bać się o życie w Niemczech
  - Dresden declares 'Nazi emergency'

  No ale to Polska, Czechy, Słowacja i Węgry są 'problemem' dla p1erdzistołków w Brukseli.

 • no_easy_way_out

  Oceniono 3 razy 1

  Akurat energia elektryczna pozyskiwana z wegla w UK to obecnie okolo 5% (spadek z 40% jeszcze na poczatku biezacej dekady). W tym samym czasie z zrodel odnawialnych wzrost z ponizej 10% do wyraznie ponad 25% - i wciaz rosnie.
  Wszystko pomimo dekady oszczednosci i ciec budzetowych.
  Nie nalezy negowac faktow, ktore tu przedstawiono - bo sa one prawda. To akurat OK! Ale jesli chodzi o UK i produkcje energii elektrycznej wypadaloby przy skrobnieciu takiego artykulu podac w dwoch linijkach szerszy kontekst.

 • bunga-bunga

  Oceniono 5 razy 1

  Co za różnica temat herezji katarów, czarownic z Salem, zdrady proletariatu czy emisji CO2. Na szczęście jeszcze się nie zabija za emisję ale mechanizmy podobne.

 • spam_box

  Oceniono 7 razy 1

  500 chopa na cała gruba? W kraju kremówki tyle w związkach samych pierdzistołów jest.

 • vomiting_frog

  Oceniono 5 razy 1

  Nie o to chodzi żeby węgla nie wydobywać a o to żeby nim w piecach nie palić to jest najgłupsza forma jego zużycia. Z węgla można podrukować wiele rzeczy o znacznie większej wartości jak opałowa. Idąc dalej jeśli założymy że kopalnia ma 1000 metrów (w praktyce wydobywa się z płytszych złóż ale te się kończą) głębokości to podniesienie jednej tony węgla z dołu na poziom zero to 1000[kg]*1000[m]*9,81 [kg/s^2] to daje [m*kg/s^2] czyli dżul. Teraz policzcie sobie zera nawet nie zaokrąglajmy przyspieszenie ziemskiego do 10 i sprawdźcie ile z tej tony węgla dżuli energii powstanie. A to tylko energia potrzebna do podniesienia węgla z doły na gorę jego trzeba urobić kopalnie napowietrzyć, odwodnić ludziom zapłacić węgiel przetransportować na powierzchni i pod. I tak dalej teraz wiecie czemu to się nigdy nie będzie opłacało?
  Wiecie kiedy to się opłacało jak gierek sprzedawał węgiel za grosze ale dostawał za to dolary a górnikom placił w złotówkach. Nawet jak by mu się to bardzo nie opłacało to za dolary sprzedał by cały węgiel z podziemi jakby tylko ktoś kupił. Problem że znaczną cześć kosztów tego interesu gierek przetransferował w przyszłość np górnicze emerytury.

 • pintonek

  Oceniono 9 razy 1

  Po to w końcu wychodzą z UE, by uwolnic się od duszacych gospodarke przepisów.

 • hamer007

  Oceniono 3 razy 1

  Niestety w dziedzinie ochrony srodowiska, Tajlandia robi bardzo malo. To nie jest temat, ktorym ktokolwiek sie tutaj zajmuje. Poniekad tematem spokrewnionym z ochrona srodowiska jest woda pitna. Bangkok ze wzgledu na swoj stary system rur wodociagowych, traci dzinnie 1,5 mln metrow szesciennych wody pitnej. Czy kogos ten problem obchodzi... No body care about that. Thailand is Thailand.

 • sertoriusz1

  0

  Wszystko cacy, tylko kto pójdzie robić na dole? Nasi?

 • destylacja

  Oceniono 4 razy 0

  -=-=-=-=-=-=
  Niemcy pewnie jeszcze w tym roku otworzą nową elektrownie węglową
  a GrinPic nic?

 • osobaniepozadana

  Oceniono 2 razy 0

  Co do ocieplenia, to jest ono faktem... natomiast co do przyczyn - to czyste spekulacje. Pozorny związek z emisją dwutlenku węgla może być zwykłą koincydencją. Czy przeprowadzono jakieś doświadczenie potwierdzające efekt cieplarniany jako skutek OBECNEJ procentowej obecności CO2 w atmosferze?

 • leops

  Oceniono 4 razy 0

  Niemiecka spółka energetyczna Uniper uruchamia właśnie opalaną węglem kamiennym elektrownię Datteln IV w Zagłębiu Ruhry. Zostanie przyłączona do sieci w pierwszym kwartale 2020 roku. Ma moc 1100 MW. I wszystko....

 • russkij_troll

  Oceniono 2 razy 0

  rosyjski wegiel jest tani, po co wydobywac skoro mozna kupowac od Rosji?

 • takito.ataki

  Oceniono 8 razy 0

  I jeszcze coś: przeciwko energetyce węglowej najgłośniej krzyczą ci, którzy swójwęgiel już dawno spalili albo w ogóle go nie posiadaja.

 • takito.ataki

  Oceniono 14 razy 0

  Po pierwsze: niedouczeni ekooszołomy nie zauważają faktu, że przed tysiącami lat lodowiec ustąpił ze znacznego obszaru Europy wskutek ocieplenia, które nie było wynikiem działalności człowieka, bo ludzie wówczas żyli na poziomie jaskiniowym.
  Po drugie: niedouczeni ekooszołomy są najcześciej po studiach bardzo odległych od kierunków politechnicznych a więc nie wiedzą, że węgiel jest potrzebny do produkcji bardzo wielu produktów
  Po trzecie: niedouczeni ekooszołomy po studiach humanistycznych nie wiedzą,że współczesna technologia spalania węgla pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie spalin, na pewno znacznie bardziej niż katalizatory nastalotetnich samochodów, których setki tysięcy jeździ po drogach Polski i innych krajów biedniejszego świata.

 • ukw8078

  Oceniono 8 razy 0

  "Wielka Brytania otwiera pierwszą od lat głębinową kopalnię węgla" i to chyba wyjaśnia, czemu brexitem musiała się uwolnić od lewackich towarzyszy z Brukseli.
  Tak, Brytyjczycy nie chcą "walki ze zmianami klimatu", bo to są idiotyzmy wciskane w łby młodzieży i pospólstwa, czyli najgłuszej części społeczeństwa

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 10 razy 0

  "Decyzji sprzeciwiają się niektórzy politycy, wskazując, że ta decyzja stoi w kontrze do walki ze zmianami klimatu."

  Zmiany klimatu.
  Cha, cha, cha...

 • psiorgan

  Oceniono 4 razy 0

  szok... ta wiadomość sponiewierała mnie...

 • judo

  Oceniono 18 razy 0

  5/12/2018
  Walka o las w Hambach, który ma 12 tys. lat, w coraz większym stopniu polaryzuje niemieckich polityków. O dalszą rozbudowę odkrywkowej kopalni węgla brunatnego w tym miejscu zawnioskował koncern energetyczny RWE.

  Niemiecki koncern RWE i jednocześnie jeden z największych dostawców energii w Europie, złożył wniosek o powiększenie kopalni odkrywkowej w Hambach. W ciągu ostatnich 40 lat oznaczało to ograniczanie powierzchni lasu.....

 • pct3

  Oceniono 1 raz -1

  odrobina normalności w portalu który raczej głosi treści sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem (jak rugowanie aut itd)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX