Zbiórka na uratowane z transportu tygrysy: jest milion złotych! Chcą zebrać jeszcze sześć

Na koncie zbiórki prowadzonej na uratowane z polsko-białoruskiej granicy tygrysy zgromadzonych zostało już milion złotych. Poznańskie zoo chce jednak stworzyć specjalny azyl dla dzikich zwierząt. Potrzebuje na to aż sześciu milionów złotych.
Zobacz wideo

Po tym, jak tygrysy cofnięte z polsko-białoruskiej granicy przyjechały do zoo w Poznaniu, zdecydowano się zorganizować zbiórkę pieniędzy na ich leczenie. W poniedziałek okazało się, że darczyńcy przekazali na pomoc tygrysom aż milion złotych. - Wyciąg z banku ma 190 stron. Ilu to darczyńców? Trudno powiedzieć - powiedziała wicedyrektorka poznańskiego zoo ds. administracyjnych Magdalena Konieczna w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Poznańskie zoo zebrało milion złotych na tygrysy. Potrzeba jeszcze sześciu na budowę azylu dla dzikich zwierząt

Wśród wspomagających tygrysy znaleźli się sponsorzy z Polski oraz całego świata. Między innymi organizacja WWF przekazała 200 tysięcy złotych na znajdujące się w Poznaniu zwierzęta. Z kolei szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak, zadeklarował, że wesprze akcję kwotą 50 tysięcy złotych.

Pieniądze ze zbiórki prowadzonej na rzecz tygrysów mają zostać przeznaczone nie tylko na pomoc uratowanym zwierzętom, ale też na budowę azylu dla zwierząt, które w przyszłości mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Na ten cel zoo w Poznaniu potrzebuje aż sześciu milionów złotych. Mimo dotychczasowego dobrego wyniku, wielkopolski ogród zoologiczny apeluje o dalszą pomoc. - Mam największe osobiste marzenie: żeby objawił się milioner kochający tygrysy i zrobił nam Gwiazdkę na całe już życie, czyli ufundował w naszym zoo azyl dla wszystkich takich zwierząt, a my będziemy pomagać dalej - mówiła w Radiu Zet Ewa Zgrabczyńska z poznańskiego zoo.

Pieniądze na budowę azylu można przesyłać na konto poznańskiego zoo: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713, Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań, wpisując w tytuł przelewu: CISNA I JEJ PRZYJACIELE. W przypadku przelewów międzynarodowych należy dodać kod BIC PKO Banku Polskiego SA: BPKOPLPW.

Więcej o: