Kaufland stawia na ekologię. Sieć pozwoli na zakupy z własnymi opakowaniami na żywność

Kaufland postanowił śladem innych sieci włączyć się w działania zmierzające do ograniczenia zużycia plastiku. Od 2 listopada we wszystkich marketach Kaufland w Polsce świeże produkty na wagę ze stoisk z obsługą można kupić do opakowań własnych. Usługą objęto sery, wędliny i produkty garmażeryjne - z wyłączeniem mięsa.
Zobacz wideo

Kaufland testował wcześniej opcję zakupów z użyciem własnym opakowań. Na początku października sieć rozpoczęła pilotaż programu w wybranych marketach. Od 2 listopada będzie można przyjść na zakupy już do każdego ze sklepów Kaufland w Polsce. Kupimy wybrane produkty żywnościowe na wagę - sery, wędliny i garmażerkę. Możliwość zapakowania żywności we własne opakowania wielorazowego użytku nie obejmie mięsa. Pracownik marketu na stoiskach objętych programem każdorazowo będzie tarował wagę, uwzględniając wagę naszego opakowania. Za produkt możemy zapłacić w kasie tradycyjnej lub samoobsługowej.

Własne opakowania to mniej jednorazowego plastiku

Jak wyjaśnia sieć, wprowadzenie nowej opcji w marketach Kaufland jest częścią strategii promującej społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) i rozwiązania proekologiczne. Sieć liczy, że przysporzy się w ten sposób ograniczaniu użycia jednorazowego plastiku w swoich sklepach.

Troska o środowisko jest jednym z fundamentów, na których opiera się nasza strategia CSR. Możliwość pakowania wybranych produktów do własnych opakowań wielokrotnego użytku była kolejnym, naturalnym krokiem zmierzającym do ograniczenia zużycia plastiku w naszych marketach

- mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Niemiecka sieć handlowa szacuje, że do 2025 r. ograniczy zużycie tworzywa sztucznego w swoich marketach o co najmniej 20 proc., a 100 proc. opakowań jej marek własnych będzie można poddać recyklingowi.

Biznes zauważa korzyści z ekologii

Wokół plastiku i kolejnych inicjatyw zmierzających do zmniejszenie jego użycia skłaniają się kolejne firmy o globalnym zasięgu. Amerykański koncern Coca-Cola zdecydował się pójść w kierunku przetwarzania odpadów i w październiku pochwalił się, że jako pierwsza wykorzysta plastik pochodzący z Morza Śródziemnego do produkcji swoich opakowań. Dzięki współpracy z holenderską firmą Ioniqa Technologies gigant branży FMCG potwierdził pierwsze udane próby z technologią "ulepszonego recyklingu".

 

Coca-Cola wyprodukowała partię 300 butelek, w których "25 proc. surowca to plastik wyłowiony z wody i zebrany z plaż Morza Śródziemnego". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, koncern już w 2020 r. zastosuje odzyskany z morskich odpadów plastik w opakowaniach na wybrane produkty ze swojej oferty.

Więcej o:
Komentarze (33)
Kaufland stawia na ekologię. Sieć pozwoli na zakupy z własnymi opakowaniami na żywność
Zaloguj się
 • caards

  Oceniono 2 razy 2

  Kaufland tępi Klienta, boi się dostawcy/producenta. Lepiej przyłożyć Klientowi. Woreczki foliowe Klienta to pikuś wobec ogromu butelek PET, opakowań jednorazowych firmowych z tworzywa na mięso, nabiał, wędliny paczkowane, zgrzewek foliowych na papier czy milionów butelek z tworzywa chemii gospodarczej. Dlaczego produktów na wagę (mięso, wędliny, sery, ryby i in.) Kaufland nie pakuje w papier?? Zdrowsze i ekologiczne.

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 4 razy 2

  Niech pakują w papier z recyklingu. Będzie tanio, higienicznie i ekologicznie.

 • hilux_ie

  Oceniono 1 raz 1

  "Od 2 listopada będzie można przyjść na zakupy już do każdego ze sklepów Kaufland w Polsce."

  Będzie można przyjść na zakupy do każdego sklepu. Niesamowite.

 • the_xy

  Oceniono 3 razy 1

  "Coca-Cola wyprodukowała partię 300 butelek, w których "25 proc. surowca to plastik wyłowiony z wody i zebrany z plaż Morza Śródziemnego"."
  W Polszy mogłaby produkować wszystkie swoje butelki z plastiku znalezionego w lasach i przydrożnych rowach i jeszcze by surowca zostało...

 • patriot.wr

  Oceniono 11 razy 1

  Jak wygląda własne opakowania wielorazowego użytku?!
  Słoiki, pojemniki, woreczki , torebki?

 • astrum-on-line

  0

  No tak, z jednej strony arykuł o rosnącym lawinowo ruchu lotniczym, z drugiej radocha, bo Kaufland pozwala spakować jedzenie do własnego pudełka a Coca-Cola zrobilła 300 butelek z plastiku wyłowionego z wody. Ciekawe ile ropy przy tym stateczek spalił.
  Ekologia całą gębą.

 • koenzymq10

  Oceniono 2 razy 0

  pan zygmunt przyniesie se pudełko z ikei,zeby pani nałożyła mu pińć plastyrkuf serka. w tym samym czasie w magazynie kałlandu pan robert przewali na drugą kupkę pińdziesiont wielgachnych kartonów po różnych produktach. kartonów nieposkladanych. a można je rozdrobnić,zeby mniej miejsca zajmowały. do tego tony folii opakowaniowej.

 • fochochochliczka

  Oceniono 2 razy 0

  Co to ich zdaniem jest "mięso"? Mięso ryb to też mięso? A wątróbka albo móżdżek, które nie są mięśniami, więc trudno też nazwać je mięsem? A kości? No i dlaczego ser można kupić do swojego pudełka, a mięso już nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX