Ekstremalna pogoda na południu Europy. Trzy osoby nie żyją, przerwało autostradę, alarmy w kurortach

Francja i Włochy zmagają się z katastrofalnymi skutkami ulewnych deszczów. Życie straciły już trzy osoby, kolejne są poszukiwane. Samochody "pływają", w miastach słychać alarmy.

Strażacy we Włoszech mają ręce pełne roboty. Odcinek autostrady A6 z Turynu do Savony zawalił się po ulewnych deszczach:

Do przerwania drogi doszło w okolicy Savony. Nie ma doniesień o ofiarach. Niestety w innym miejscu, na północy Włoch, zginęła kobieta, której samochód został porwany przez wezbraną rzekę. 

>>> Włochy z ulewnymi deszczami zmagają się już od około dwóch tygodni. Cierpi m.in. Wenecja

Zobacz wideo

Francja. Dwie osoby nie żyją

Powodzie dotknęły francuską riwierę. W sobotę lotnisko w Nicei było chwilowo zamknięte, rzeki płynące z Alp do nadmorskich kurortów wystąpiły z brzegów, woda podtapiała samochody, a w kurortach rozległy się syreny alarmowe.

Nie żyją dwie osoby - jedna zginęła po zatonięciu łodzi ratunkowej w Muy, ciało drugiej znaleziono w aucie w Cabasse. Poszukiwane są jeszcze cztery kolejne osoby - podano w niedzielę.

Służby meteorologiczne Meteo France przekazały, że w 24 godziny spadło tyle deszczu, co średnio w dwa miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Ekstremalna pogoda na południu Europy. Dwie osoby nie żyją, przerwało autostradę
Zaloguj się
  • kindofmagic

    Oceniono 1 raz 1

    A u nas prawie nie pada. Jeszcze trochę to latem co roku będziemy mieli susze stulecia. A za kilka lat pietruszkę i inne warzywa będziemy sprowadzali z europy zachodniej, bo u nas będą stepy zamiast pól. Ale spoko, rząd mówi, że jest dobrze, a upały to każdy lubi bo będzie u nas jak w Egipcie... Jeszcze trochę regulacji rzek i wycinki starych drzewostanów to na wiosnę resztki wody spłyną z całej Polski do Bałtyku i po Wiśle będzie można urządzać piesze maratony.

  • qcleszek1

    0

    Jak firma budowała tą autostradę ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX