Prezydent Jacek Jaśkowiak przyznał dyrektorce zoo 10 tys. zł nagrody. Ewa Zgrabczyńska jej nie przyjęła

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przyznał dyrektorce zoo w Poznaniu 10 tys. zł nagrody za uratowanie "zdrowia i życia tygrysów". Dyrektorka Ewa Zgrabczyńska jednak odmówiła jej przyjęcia. Wcześniej "Gazeta Wyborcza" informowała o obcięciu premii Zgrabczyńskiej o 30 proc.

"Podjąłem decyzję o przyznaniu nagrody w kwocie 10 tys. zł dla dyr. ZOO Ewy Zgrabczyńskiej za działania ratujące zdrowie i życie tygrysów transportowanych z granicy polsko-białoruskiej. Dziękuję" - napisał na Facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W komentarzu pod wpisem prezydenta Poznania Ewa Zgrabczyńska podziękowała za wyróżnienie i gest, ale poprosiła o przekazanie pieniędzy na przyszły azyl dla zwierząt.

"Mimo iż należę do osób majętnych inaczej, bardzo serdecznie proszę o dołożenie tej nagrody jako cegiełki pod przyszły azyl dla zwierząt, o który zabiegamy. Bardzo ucieszyłaby mnie kwartalna premia, którą mi obcięto w moim odczuciu niesprawiedliwie, za raport z realizacji wybiegu, który powstaje dzięki mojemu osobistemu pomysłowi i współpracy z ngos, a stan jego zaawansowania jest taki, że Miasto już zyskało kilkaset tysięcy złotych" - napisała m.in. dyrektorka poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Jaśkowiak przyznał nagrodę dyrektorce zoo. Wcześniej obcięto jej premię

W czwartek "Gazeta Wyborcza" informowała, że władze Poznania obcięły o 30 proc. premię dyrektorce poznańskiego zoo Ewie Zgrabczyńskiej. Jak informował dziennik, dyrektorzy jednostek podległych miastu uzyskują premie co kwartał. Joanna Żabierek, rzeczniczka poznańskiego magistratu, wyjaśniała, że premia zależna jest od wykonania konkretnego zadania. W przypadku Zgrabczyńskiej było to przedstawienie sprawozdania z fundacją Don Vittorio Foundation For Wild Animals. Organizacja w zamian za wykorzystywanie wizerunku małej niedźwiedzicy z poznańskiego zoo tworzy w ogrodzie nowy wybieg i pomieszczenia dla lampartów. Dyrektorka przekonywała, że przekazała urzędnikom wszystkie niezbędne dokumenty, a ucięcie premii to "czysta złośliwość dyrektora wydziału gospodarki komunalnej".

>>> Tygrysy mogły zdechnąć i tak byłyby sprzedane "na części". Przemyt przez Polskę sięga miliardów:

Zobacz wideo

Tygrysy wyruszyły do Hiszpanii

W nocy z soboty na niedzielę z poznańskiego zoo wyruszył transport pięciu tygrysów. Merida Waleczna, Tophy, Softi, Samson i Aquy trafią do azylu w Hiszpanii. Trasę ich przejazdu możecie śledzić tutaj.

Miesiąc temu razem z pięcioma innymi tygrysami zwierzęta utknęły na granicy z Białorusią. Pochodziły z włoskiej hodowli i miały trafić do Dagestanu. Jedno zwierzę padło, dwa trafiły do zoo w Człuchowie, dwa kolejne pozostały w Poznaniu. 

Więcej o:
Komentarze (69)
Prezydent Jacek Jaśkowiak przyznał dyrektorce zoo 10 tys. zł nagrody. Ewa Zgrabczyńska odmówiła jej przyjęcia
Zaloguj się
 • matyldas1234

  Oceniono 75 razy 69

  Dobra wiadomość. Lepsza brzmiałaby tak - " Przyznałem dyrektorce Ewie Zgrabczyńskiej premię w wysokości 10 000 PLN i jednocześnie zdecydowałem o dymisji w trybie natychmiastowym dyrektora Ziemowita Borowczaka".

 • pivit

  Oceniono 40 razy 40

  A konsekwencje w stosunku do tego miłośnika steków z krokodyla i wróbli pieczonych w miodzie?

 • puzonik48

  Oceniono 48 razy 40

  I to jest znakomita wiadomość i nie ma dla mnie w tej chwili znaczenia ,że może być powiązana ze startem w wyborach prezydenta .Ludzi aktywnych i zaangażowanych należy nagradzać ,nie podcinać im skrzydeł !

 • miecztemidy

  Oceniono 35 razy 33

  Proszę poinformujcie jaki stan zdrowia jest młodego tygrysa Gogha po operacji.
  Pani Ewie Zgrabczyńskiej życzmy dalszej owocnej pracy na tym stanowisku . Jest Pani wspaniałą wrażliwą kobietą. Wszystkiego najlepszego.

 • chateau.respawned

  Oceniono 25 razy 25

  To miłe.
  Choć nie zmienia to faktu, że rozmaici urzędnicy żrą się między sobą i z innymi.
  I nie jest to problem oświeconego prezydenta, tylko raczej mierzwy ludzkiej. I braku procedur.

 • mossebo

  Oceniono 26 razy 24

  lepiej wylej z roboty pajaca obcinającego premie

 • klan_fan

  Oceniono 21 razy 21

  Skoro nagrodę dostał weterynarz graniczny dr Nestorowicz to czemu nie kobieta, która organizowała pomoc?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX