Setki martwych szpaków w Walii. A jeszcze godzinę wcześniej miały latać nad hrabstwem

Nawet do 300 martwych szpaków znaleziono w północnej Walii. Kobieta, która widziała ptaki wcześniej, utrzymuje, że musiały paść w ciągu godziny.

Brytyjskie media rozpisują się na temat prawie trzech setek martwych szpaków w hrabstwie Anglesey w północnej Walii. Jedna z mieszkanek, Hannah Stevens, zwróciła uwagę na spore stado ptaków na niebie, gdy szła do lekarza.

W drodze powrotnej, godzinę później - opisuje Sky News - zobaczyła ptaki na ziemi i zadzwoniła po partnera, Dafydda Edwardsa, nie dowierzając w całe zajście.

Jak relacjonował później mężczyzna, ptaki - a konkretnie szpaki - "wyglądały, jakby spadły już martwe z nieba". Edwards mówił BBC:

Jest ich więcej niż trzysta, doliczyłem się 150 ostatniej nocy, ale poddałem się, są wszędzie.

Sprawą zajęły się brytyjskie służby i towarzystwa ochrony zwierząt. Rzecznik Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków przekazał zaniepokojenie w związku ze zdarzeniem, jednak poprosił o wstrzymanie się z ferowaniem wyroków i poczekanie na wyniki testów martwych zwierząt.

>>> Jerzyki - ptaki, które zjadają nawet kilka tysięcy komarów dziennie

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (57)
Walia. Setki martwych szpaków w Walii. Godzinę wcześniej miały latać nad hrabstwem
Zaloguj się
 • bruna5

  Oceniono 21 razy 5

  To początek końca. Niedługo skończymy jak te biedne ptaki. Opamiętanie przyjdzie za późno.

 • strzalowyg

  Oceniono 6 razy 4

  Takie cos wydarzylo sie kiedys w jednym z zootechnicznych zakladow oswiadczalnych na podkarpaciu, gdy na skutek bledu pracownikow gorzelni caly alkohol z kolumny destylacyjnej poszedl w powietrze...

 • bormanek

  Oceniono 14 razy 4

  inwazja pissdzielców na królestwo brytyjskie,,,,,,,,to są bąki kaczora z matołuszkiem , ich zdaniem GB trza dobić , by ich śladem poszła nasza pisia pospolita

 • gaciekesikowej

  Oceniono 9 razy 3

  piękne te szpaczki, szkoda że znów pewnie z winy człowieka odleciały.

 • klm747

  Oceniono 6 razy 2

  skoro tylko miały latać, to znaczy, że jednak nie latały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX