Komentarze (160)
Polski sprzeciw ws. klimatu. Jerzy Buzek: Rządzący posadzili Polskę z twarzą umorusaną rosyjskim węglem w oślej ławce
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • deejay444

  Oceniono 3 razy 1

  Odezwał się ekspert, psia jego mać. Nigdy nie zapomnę tego okresu gdy to coś było premierem.

 • Radek Stmaster

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko co nam z tej neutralności skoro Rosja, Chiny i obie Ameryki będą miały to we du*#e!!!

 • Rom Set (RomSet72)

  Oceniono 1 raz 1

  Po co? Po co wydobywać nasz węgiel? Po co zamykać nasze kopalnie? Po co zwalniać naszych górników? Po co eksportować "nasze złoto czarne" i zarabiać na tym, skoro można importować i płacić obcemu Państwu.

 • js08836

  Oceniono 1 raz 1

  Buzek dobrze prawi, ale zapomniał o jednym, rząd nie ma pomysłu , jak zagospodarować 80 tyś górników i innych zatrudnionych w branży. Nie ma dla nich żadnej alternatywy. Tego pomysłu nie miał nikt panie Buzek . Nie miało PO i nie ma PiS. To zawsze było tylko trwanie na zasadzie ,jakoś to będzie. Podatnicy od 1989 r. wpompowali 280 mld. złotych w górnictwo. Poprawiło się ? Jak są na minusie tak są nadal. Wydobycie na marnym poziomie i trzeb posiłkować się importem . W sezonie 2018 -19 zakupiono 19. 5 mln. ton za granic w tym 13. 5 z Rosji. Ile w tym sezonie ? Przynajmniej Błaszczak w w 2014 wiedział dlaczego PO niszy polskie górnictwo " Niszczy bo Putin za te pieniądze kupuje broń by napadać na słabsze państwa " . Już bardzie po chamsku się nie dało. Dzisiaj należałoby zapytać Błaszczaka co z zakupem broni przez Putina wszak kupujemy już 3 razy więcej węgla z Rosji niż za czasów PO. Prawie 300 mld. wywalonych w błoto na ratowanie trupa. Ile mogłoby powstać el. atomowych ? A jeśli nie, to ile gazowych ? Jak w Polsce nie było gospodarzy tak dalej ich brak. Ci co są to dyletanci, amatorzy zapatrzeni tylko w liczby na swoim koncie . Dlaczego Polka ma takiego pecha. Chyba odpowiedzi należałby szukać w pewnym spotkani Fundacji Batorego w 1996 roku. To tak ujawniono kim są Polacy i do czego są potrzebni. Warto zapoznać się ze stenogramem tego spotkani i wyrobić sobie własne zadanie. Stenogram dostępny w internecie. Kontynuatora zapisów tego stenogramu mamy, to maluch.

 • szeregowyposel

  Oceniono 5 razy 1

  Teraz EU podzieli między siebie 100mld EUR na finansowanie zmian w swoich systemach energetycznych, a my z tego dostaniemy okrągłe ZERO i rzeczywiście będziemy musieli dochodzić do celu swoim żółwim tempem i wyłącznie za swoje pieniądze. Prawdziwy "sukces" tego 'rządu'...

 • alfonso_debrikasar

  Oceniono 1 raz 1

  a tak na marginesie, czym szabes goje rozpalają w kominku, myślę że też jesteście po trosze odpowiedzialni.

 • threemen

  Oceniono 3 razy 1

  Ta ekipa sprowadza Polskę na kolana i jeszcze tym się szczyci.

 • andmas

  Oceniono 9 razy 1

  Rządy Buzka były beznadziejne , nic dobrego nie zrobił dla Polski , przyczynił się do wyprzedaży majątku narodowego za złotówką ,udaje mędrca i spija śmietankę jako Europoseł .

 • robroy987

  Oceniono 7 razy 1

  pis reprezentuje interesy rosji - ale jest zakamuflowany jak kazdy agent gru. CALKOWICIE uzaleznil nas od rosyjskiej energii - gazu wegla ropy. pamietacie ‘mafie vatowskie’? jedyne takie z ktorymi walczyl pis to te firmy ktore rope czy gaz sprowadzaly z europy ZACHODNIEJ. pamietacie rozbudowe infrastruktury polski wschodniej czy mierzeje wislana? przeciez one ONTEGRUJA rosje s polska i europa.. czy zauwazyliscie ze NIE MA ZADNEGO konfliktu handlowego z rosja od 3 lat?? a wczesnie byly caly czas.

 • tonette

  Oceniono 15 razy 1

  Buzek! jesteś nie dość,że głupi to jeszcze bezczelny.Gdy w kop.Siersza wybudowano ogromnym kosztem odsiarczalnię węgla,to twoi ludzie w ciągu 3 dni ją wysadzili.Więc nie kłam w żywe oczy jakiś ty ekologiczny.Nawet na twojej uczelni twierdzono,żeś był bucem. CBDO.Na marginesie,gdyby PO miała chociaż rozum to nigdy by cię nie wysłała do Brukseli.

 • mesik50

  Oceniono 7 razy 1

  Rewelacyjny tytuł. W pigułce zawarta absolutnie cała prawda o Polsce i rządzącym pisie.

 • jack4yp

  Oceniono 11 razy 1

  He, he, he...
  Największe popychle w dziejach ludzkości...
  I to kogo... Maryjana...

 • zgniot

  Oceniono 15 razy 1

  Ten stetryczały cap z wiecznie głupawo uśmiechniętą gębą już pokazał onegdaj jaki ma talent do reformowania Polski - skutki odczuwamy do dziś. Także - ruki pa szwam, dziadu, pokutny worek na pusty łeb naciągnąć i małczać.

 • onlyobserver

  Oceniono 11 razy 1

  Na co stac ten rzad juz wiemy. Oni moga nam tylko zafundowac zacofnie i sredniowiecze. Tutaj panie Buzek sie nic nie zmieni. Ani prosby ani grozby. Oni mentalnie nie sa w tym swiecie. Jedyna szansa to wybory w maju kiedy moze uda sie zmienic prezydenta i powoli odkrecac ten niekorzystny trend.

 • vincent33

  Oceniono 11 razy 1

  najważniejsze jest pińcet plus
  a poza tym to my panie obronlliśmy Europę przed islamem w sławnej wiktorii wiedeńskiej, i przed bolszewikami w 1920 roku a Niemcy tak w ogóle winny sa nam pyerydliony marek czy tez euro w ramach reparacji
  więc o czym mowa panie Buzek ?
  chcemy se palić węglem to se będziemy nim palić dopóki ruskie będą nam go sprzedawać
  i to jest nasza szarża jakiej żadne lewaki nie powstrzymają

 • deejay444

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystko fajnie, tylko czy to przypadkiem nie niemiecka gospodarka oparta jest w dużej mierze na węglu? Dodam, że to pytanie retoryczne. A żeby było śmieszniej - co jakiś czas budują nowe elektrownie, np. Datteln IV i uwaga uwaga, na jakie paliwo? Kto odgadnie?

 • andmas

  Oceniono 2 razy 0

  Niech ten żałosny facet lepiej zamilknie , będąc Premierem wszystko spie......

 • super_hetero_dyna

  Oceniono 8 razy 0

  I taka złodziejska łajza była kiedyś polskim premierem.

 • 2marcus

  Oceniono 6 razy 0

  Buzek, Tusk i im podobni, już dawno nie reprezentują interesów Polaków. To, że używają jeszcze czasem języka polskiego, nie uprawnia ich do wypowiadania się w imieniu Polski.

 • wojciech6j

  Oceniono 6 razy 0

  Nawet król Europy Donald nie rozróżnia między smogiem a emisją CO2, a co dopiero wymagać od przeciętnego obywatela

 • malkontent58

  Oceniono 4 razy 0

  panie łobuzku a czy za pańskich czasów bycia przy korycie ryj też nie został umoczony...

 • slade1972

  Oceniono 10 razy 0

  łoBuzek:
  Gdy się do OFE zapiszecie!
  POd palmami homara jeść będziecie!

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 0

  Pan Buzek powinien stulic dziob i unikac ludzi. Za caloksztalt.

 • no_to_ciach

  Oceniono 14 razy 0

  Buzek to ten 'jewropejczyk' z PO który był w Polsce premierem a jego największym osiągnięciem było 20% bezrobocie. Dziękujemy ale NIE :D

 • prawdziwek89

  Oceniono 12 razy 0

  Buzek -kłamca i hipokryta. On i Lewandowski wstrzymali się od głosu za rezolucją w sprawie klimatu.

 • dert4

  Oceniono 8 razy 0

  łoBuzek - to ten bandyta co zrobił,
  cztery reformy i pogrzeb.

 • bohdan.ch

  Oceniono 10 razy 0

  Gdyby tak na przykład Niemcy natychmiast zeszły z emisją CO2 przypadającą na jednego mieszkańca do poziomu Polski to klimat mógłby troszkę odetchnąć.

  pl.wikipedia.org/wiki/Lista_państw_według_emisji_dwutlenku_węgla_na_jednego_mieszkańca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX