Iran. Gęsty smog w Teheranie. Władze zamykają szkoły i ogarniczają ruch samochodów

Mieszkańcy Teheranu i pobliskich miejscowości zmagają się z gęstym smogiem. Ze względu na złą jakość powietrza zostały zamknięte szkoły. Wprowadzono również ograniczenia w ruchu samochodów i całkowity zakaz ruchu ciężarówek. Irańczycy oskarżają władze o bezczynność.

W Teheranie trwa alert smogowy. Jak podaje "International Business Times", w niedzielę średnie stężenie niebezpiecznych cząstek w powietrzu było tam sześciokrotnie wyższe niż zalecane przez Światową Organizację Zdrowia. Władze kazały zamknąć szkoły w stolicy Iranu i wielu pobliskich miastach, a dzieciom, starszym i osobom z chorobami układu oddechowego odradzają wychodzenie z domów.

Władze wprowadziły ograniczenia w ruchu samochodowym, a ruch ciężarówek został całkowicie zakazany. Od kilku dni z Teheranu nie widać wysokich gór Elburs.

Mieszkańcy Teheranu zmagają się ze smogiem cały rok

W Teheranie, bez względu na porę roku, mieszkańcy oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Na ulice wychodzą w maskach antysmogowych. Według danych rządowych, co roku z powodu smogu umiera 300 tys. osób. Irańczycy obwiniają o to władze, które według nich są bezczynne.  

Jak podaje raport Banku Światowego z 2018 roku, smog powodują rafinerie i ciepłownie, a także motocykle i ciężkie pojazdy. Jeden z taksówkarzy powiedział w rozmowie z "International Business Times", że rozwiązaniem problemu może być "elektryfikacja transportu publicznego". 

>>> Gołębi patrol i ściany z mchu. Tak świat walczy ze smogiem. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (11)
Iran. Gęsty smog w Teheranie. Władze zamykają szkoły i ogarniczają ruch samochodów
Zaloguj się
 • dziadwawelski

  Oceniono 8 razy 6

  Bezczelne islamskie dranie chcą nam odebrać "palmę pierwszeństwa" na liście najbardziej zatrutych smogiem miejsc na ziemi. Krakowianie i sąsiedzi z powiatu DO PIECÓW MARSZ !!!!!

 • waran666666

  Oceniono 2 razy 2

  "Jeden z taksówkarzy powiedział w rozmowie z "International Business Times", że rozwiązaniem problemu może być "elektryfikacja transportu publicznego". " Ha ha ha

 • acototak

  Oceniono 3 razy 1

  Tam rządzą takie same dzbany jak u nas?

 • michalinn

  Oceniono 1 raz 1

  A U NAS ZAMIAST MARTWIC SIE smogiem, a martwimy sie 500 lus www.portalsamorzadowy.pI/polityka-i-spoleczenstwo/500-plus-przed-swietami-wiele-samorzadow-wciaz-czeka-jeszcze-na-pieniadze,139653.html

 • mirabelka34

  0

  dobrym rozwiązaniem problemu jest maska antysmogowa i antyalergiczna od Broyx. Wyróżnia się dobrą przepuszczalnością, więc można w niej biegać

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 0

  zamykanie szkół przez smog, co to za lewackie metody?

  wygnać dzieci na dwór, niech oddychają patriotycznym powietrzem pełną piersią

 • an_ma_o

  Oceniono 3 razy -1

  to TAK SAMO jak u nas tylko u nich tak nie kłamią ze jest cacy

 • ewropejczyk

  Oceniono 3 razy -1

  Cżerscy wczoraj manipulowali mapką: www.copernicus.eu/sites/default/files/images/media/high/421138-Nitrogen_dioxide_over_Europe.png

  Więc dodam tylko dla uzupełnienia:
  Smog smogowi nie równy. PM2.5 i PM10 nic o składzie nie mówi a jedynie o wielkości cząsteczek. To (dwu)tlenki azotu należą do najgroźniejszych związków zanieczyszczających atmosferę.
  Przed PM można się chronić (maski, filtry) przed NOx nie ma ucieczki.

  Głównym źródłem ich emisji jest spalinowy transport drogowy, który codziennie Cżerscy ochoczo reklamują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX