Masakra rekinów w RPA. Odcięto im głowy, płetwy i ogony, by zrobić z nich zupę

Organy ścigania prowadzą dochodzenie po tym, jak na plaży w Kapsztadzie w Południowej Afryce znaleziono dziesiątki bezgłowych rekinów z odciętymi płetwami i ogonami - informuje "New York Post". Prawdopodobnie zwierzęta zostały zabite przez kłusowników i skończą jako składnik słynnej zupy. Podzielą los milionów rekinów zabijanych każdego roku.

Zdjęcie sterty martwych rekinów zamieściło na Facebooku Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu nad Zwierzętami z Kapsztadu w RPA.

Rekiny zabite, by zrobić z nich zupę

Działacze organizacji piszą, że zostali wezwani na miejsce masakry przez policję. Okrutnie zabite zwierzęta znalezione zostały na plaży w Kapsztadzie. Martwe rekiny miały obcięte głowy, płetwy i ogony. Okoliczności zdarzenia są badane przez śledczych.

Wszystko wskazuje na to, że dziesiątki zwierząt padły ofiarą kłusowników. Płetwy rekinów osiągają bardzo wysokie ceny na czarnym rynku, ponieważ uznawane są za wyszukany przysmak. Zupa z płetwy rekina to słynne danie kuchni chińskiej. Cesarz Taizu z dynastii Song (960–976) był szczególnie znanym smakoszem zupy, która do dziś traktowana jest jako symbol siły i bogactwa. Płetwa rekina w niewielkim stopniu wpływa na smak dania, dodaje mu jednak specyficzną teksturę.

>>> Turystka postanowiła wykąpać się z rekinami. Zobacz jak się to skończyło:

Zobacz wideo

Według szacunków Organizacji Ochrony Życia Morskiego Bite-Back, każdego roku dla płetw zabija się około 73 mln rekinów. To około 200 tys. rekinów dziennie lub dwa na sekundę. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat populacja Żarłaczy Białych, Żarłaczy Tygrysich i Młotowatych zmniejszyła się nawet o 90 procent.

Więcej o: