Niesamowite zdjęcie z Krakowa. Zasłoniło następcę "szkieletora". "Uważajcie na siebie"

Miasto Kraków opublikowało zdjęcie z widokiem na wieżowiec Unity Tower (następca słynnego "szkieletora"). Problem w tym, że budynek jest w znacznej mierze zasłonięty przez mgłę. W Krakowie normy zanieczyszczeń powietrza przekroczone są nawet o ponad 300 proc.

"Tak dzisiaj, tuż przed świtem, prezentował się nasz krakowski "drapacz chmur". Póki co mgła nie odpuszcza, a i powietrze niestety nie jest takie, jak byśmy chcieli! Uważajcie na siebie" - czytamy na oficjalnym koncie Krakowa na Twitterze.

Smog w Krakowie. Normy przekroczone nawet o 300 proc.

Na załączonej fotografii widzimy nieskończony jeszcze wieżowiec Unity Tower przy Rondzie Mogilskim - przed przebudową budynek był nazywany przez mieszkańców "szkieletorem". Nieruchomość usytuowana jest w centrum miasta, przy rondzie Mogilskim. 

Z danych serwisu Airly wynika, że w całym Krakowie przekroczone są dzisiaj normy zanieczyszczeń powietrza. Jeden z czujników w centrum pokazuje przekroczenie norm PM10 ( mieszanina zanieczyszczeń o średnicy powyżej 10 mikrometrów) o 322 proc. W przypadku pyłów PM2,5 (cząsteczki o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometrów). 

>>> Program „Czyste powietrze” jak 500+? Ekspert: Prawdopodobnie tak się wydarzy

Zobacz wideo

Normy są obecnie w większym lub mniejszym stopniu przekroczone w wielu miastach. Najgorzej jest w Małopolsce i na Śląsku, ale problem jest też w Warszawie. Dla przykładu, taki widok ze swojego mieszkania zastała dziś nasza czytelniczka:

SmogSmog Justyna

Przez okno trudno dostrzec budynki naprzeciwko. Z danych z Airly wynika, że sytuacja jest jednak znacznie lepsza niż w Krakowie. W zależności od części miasta normy są przekroczone od kilkudziesięciu do ponad 100 proc. Zanieczyszczonym w podobnym stopniu powietrzem w czwartek oddychają m.in. poznaniacy, radomianie i lublinianie.

Więcej o:
Komentarze (65)
Niesamowite zdjęcie z Krakowa. Zasłoniło następcę "szkieletora". "Uważajcie na siebie"
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 25 razy 17

  Na szczęście poziom NO2 niższy niż u Niemców, (o czym dumnie ostatnio na twitterze doniósł Andrzej Duda), więc możemy spokojnie zrezygnować z unijnych 100 mld. EUR na ochronę klimatu.

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 13 razy 13

  Wracając wieczorem od strony Zielonek zwykle przedzieram się przez syf z kominów okolicznych domów a w dole widzę piękny czysty Kraków. W nocy ciepłe powietrze znad miasta unosi się w górę a zimne powietrze z syfem spływa do krakowskiej niecki i mamy kocioł czarownic.

 • palo_ma1

  Oceniono 10 razy 8

  Krakowska legenda o zabijaniu smoga siarką nadal nie przynosi rezultatów.

 • js08836

  Oceniono 7 razy 7

  Zaorać wszystkie wiochy otaczające Kraków. To ich dymy spowiły Kraków.

 • hejeczka

  Oceniono 9 razy 7

  Niestety likwidacja smogu to nie tylko miliardowe inwestycje w infrastrukturę ale również w Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, bo ludziki będą dłużej żyć a na to pinindzy ni mo i ni bydzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX