Bruksela. Drastyczny wzrost kar za śmiecenie. 200 euro za wyrzucenie niedopałka papierosa na ulicy

Rada Miasta Brukseli zadecydowała, że radykalnie podniesie poziom grzywien dla osób, które zostaną przyłapane na zaśmiecaniu ulic stolicy Belgii. W niektórych przypadkach kary wzrosną aż czterokrotnie.

Propozycję podniesienia kar za zaśmiecanie ulic Brukseli złożyła rządząca miastem socjalistyczno-zielona koalicja. Pomysł ten został przyjęty podczas poniedziałkowej sesji miejskiej rady. Włodarze Brukseli zadecydowali, że osoby przyłapane na wyrzucaniu niedopałków papierosów na ulice będą mogły zostać ukarane grzywną w wysokości 200 euro. Jest to wzrost o 400 proc w stosunku do poprzedniej grzywny, która wynosiła 50 euro. Równie surowo będą karane osoby złapane na wypluwaniu gumy do żucia na chodnik - zapłacą za to 200 euro, a nie 100 euro, jak to miało miejsce wcześniej.

>>> Podwyżka cen za wywóz śmieci. "To, co czeka nas od 1 stycznia, jest wielką niewiadomą"

Zobacz wideo

Bruksela podwyższa kary za śmiecenie. Zapłacą także grafficiarze

Miasto wypowiada wojnę także tym, którzy wyrzucają śmieci w niedozwolonych miejscach. Dotychczas trzeba było zapłacić 150 euro za metr sześcienny wyrzuconych nielegalnie śmieci, teraz kara będzie wynosić 500 euro. Grzywna może wzrosnąć nawet do 1000 euro za metr sześcienny, jeśli znaleziony w nich zostanie gruz lub odpady chemiczne.

Portal vrt.be relacjonuje, że stolica Belgii chce walczyć także z graffiti w przestrzeni miasta. Do tej pory za użycie farby w sprayu trzeba było zapłacić 150 euro za metr sześcienny. Po zmianie przepisów kara za graffiti będzie wynosić 500 euro. Kara ta może zostać podwojona, jeżeli przestępstwo zostanie popełnione w parku lub na innym terenie zielonym.

Więcej o:
Komentarze (24)
Bruksela. Drastyczny wzrost kar za śmiecenie. 200 euro za wyrzucenie niedopałka papierosa na ulicy
Zaloguj się
 • wrexham

  Oceniono 11 razy 11

  przydałoby się u nas; w miesiąc uzbieraliby na wszystkie obiecane socjale...

 • robert.kwi

  Oceniono 9 razy 7

  No i super, tak samo proszę zrobić w Polsce - CAŁEJ!!!

 • staryapacz

  Oceniono 7 razy 7

  Bazgrolenie po ścianach powinno być traktowane jak dewastacja i ostro karane wraz z kosztem usunięcia bazgrołow. Rzucanie niedopałków np. przez okno samochodu lub opróżnianie popielniczki jest zwykłym chamstwem- trudno zlapać na gorącym uczynku ale np. można karać na podstawie fotografii??

 • barrt21

  Oceniono 6 razy 6

  cały polski budżet można by oprzeć na tej jednej ustawie...

 • mmagi

  Oceniono 7 razy 5

  a u nas nieeeeeee,u nas swoboda tralalala :)
  ,bydło rzuca pety gdzie chce,przy windzie do metra na Trockiej aż biało od petów..........je......bana.kultura palacza

 • opiniamoja

  Oceniono 2 razy 2

  u nas powinna być kara za plucie i harhanie (nie wiem jak to się pisze)

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  To już wiem, dlaczego pisuariat tak nienawidzi tej Brukseli.

 • falconigel

  0

  polecam szwecje!!! tam sie chodzi po dywanach z petow!! sa wszedzie!! i w atkich ilosciach ze szok!! bylem kiedys przed klinika karolinska stockholm widok szokujacy!!! pety doslownie wszedzie!!! chorzy z kroplowkami , plazma,skora i kosci stoja przed wejsciem do szpitala i kopca cygary!!! w szwecji pala nawet na stacjach benzynowych!!!90 procent tego syfu robia muzumany!!! uchodzcy!! oni nie maja szacunku do porzadku,kapia sie na stacjach benzynowych w ubikacjach jakies ramadany modly na dywanikach nawet w kiblach, zostawiaja taki syf ze szok!!! taksowkarze!!! nie mowiac o samym stockholmie pety puszki butelki wszedzie!!!

 • Diego De La Vega

  0

  Ciekawe czy Bruksela wpisała w zakres tych kar dzielnice arabusów i innych kloszardów do ktörych tamtejsza policja boi się zapuścić. Bezpieczniej dla policji będzie karanie pożądanych mieszkańców którzy złądzili w chwili słabości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX