Drastyczne podwyżki cen za wywóz śmieci. "To, co czeka nas od 1 stycznia, jest wielką niewiadomą"

Przez zagmatwanie przepisów przyszłoroczne stawki za wywóz śmieci wciąż są tak naprawdę wielką niewiadomą - mówił w Studiu Biznes Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy. W stolicy rachunki za wywóz śmieci wzrosną o 300 procent. Posłuchaj całej rozmowy.

Samorządy w całej Polsce podniosły opłaty za śmieci. W skrajnych przypadkach sięgają one kilkuset procent. Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy, goszcząc w programie "Studio Biznes" wyjaśnił, że władze lokalne są zmuszone do podwyżek przez PiS, który wprowadził nową ustawę.Według wiceprezydenta Warszawy ceny w przyszłym roku znów prawdopodobnie trzeba będzie podnieść. W programie "Studio Biznes" Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy, który sprawuje nadzór nad Biurem Gospodarki Odpadami, wyjaśniał, dlaczego fala podwyżek, która dotknęła wszystkie samorządy, wcale nie musi być ostatnią. Okazuje się bowiem, że kluczowe dla utrzymania cen instalacje przetwarzające odpady w przyszłym roku mogą zmienić swoje cenniki.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (26)
Drastyczne podwyżki cen za wywóz śmieci. "To, co czeka nas od 1 stycznia, jest wielką niewiadomą"
Zaloguj się
 • kioto2000

  Oceniono 1 raz 1

  za wywóz śmieci, tak jak i za komunikację publiczną, nie powinniśmy płacić nic!!!
  zbieranie i sortowanie śmieci, czy również koszty transportu publicznego, powinny być opłacane z podatków pobieranych od mieszkańców, np. w paliwach (za transport), prądzie/gazie/wodzie - za śmieci. wówczas kraj byłby czysty, śmieci zebrane i posortowane, powietrze czyste i pachnące, bo po ulicach jeździłoby mniej samochodów, gdyż niewielu byłoby stać na drogie paliwo lane do baka, a przecież komunikacja byłaby za darmo :)
  proste jak drut. dlaczego tak trudne do wprowadzenia w życie?

 • 1234qwerty

  Oceniono 1 raz 1

  A kto bierze kasę za tysiące ton segregowanego złomu, papieru szkła ??? przez frajerów. Pocałujcie mnie w dopę złodzieje.

 • wymagany_login

  Oceniono 3 razy 1

  W PRL-u makulaturę, metale, butelki, zanosiło się do skupu, gdzie płacili za te surowce.
  Teraz to samo trzeba oddawać za darmo i jeszcze płacić za odbiór. Coś tu jednak jest nie tak.

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 2 razy 0

  Jak jed n człowiek w dodatku starszy co ledwo co je ma płacić tyle co wieloletnią rodzina .

 • truten.zenobi

  Oceniono 4 razy 0

  czytając kiedyś i teraz wypowiedzi różnyc ekologów (czesto bardzo słuszne i mądre wywody!) dochodze do wnosku, że dali się wykorzystać - ot jak to okreslali ruscy zachodnich intelektualistów - "pożyteczni iddioci"

  parę lat temu był powazny problem z śmieciami wywalanymi po lasach, podrzucanymi innym lub wyrzcanymi gdzie popadnie i palonymi w piecach.
  obecnie musi płacic każdy... więc logiczne jest to że cena powinna spaść.
  poza tym jak rozumiem ideą segregacji jest to że ze śmieci powinny być odzyskiwane materiały/surowce czyli w jakiejś części powinno to pokrywac koszty odbierania, segregowania.. czyli dodatkowy powód by koszty były niższe lub wręcz przy dobrze zorganizowanej segtregacji ich wcale nie powinno być.

  co jest w praktyce? ceny rosną, gminy wymyślają całą biurokrację i system kar i represji...
  czy różnica cen wynika z kosztów opłacenia łapówek przy przetargach? nowych stanowisk urzedniczych? ...

  tak na zdrowy rozum gdy ja podpisywałem umowę o wywóz śmieci kierowałem się dobrze pojetym swoim interesem - wyboru zbyt dużego nie było ale nie zgodził bym się na nierelane ceny i kiepska obsługę
  co mamy teraz urżednika który wydaje moją kasę. czy w jego jinteresie jest dbanie o niskie koszty i jakośc obsługi? oczywiście ze nie!
  i tyle w temacie.

 • menel13

  Oceniono 1 raz -1

  To że najwięcej zapłacą samotne babcie to też wina PiSu?

 • re_x

  Oceniono 3 razy -1

  przenieśli sobie walkę polityczną na samorządy i tyle?dlaczego najwyższe podwyżki są w miastach,gdzie rządzi KO i uzasadnienie takie same-wina PiS!po prostu doszli do wniosku,że to samorządy lokalne dbają o wyborców,a partia rządząca spija śmietankę.Więc trzeba zrobić tak aby wyborca był niezadowolony-po kieszeni go!obarczy winą rząd...naród zadowolony nie zmienia władzy

 • 6565q

  Oceniono 1 raz -1

  Tutaj zaczyna działać wszędobylska blokada "myśli uwolnionej" że w najbliższym czasie określenie w/w będzie jedynie możliwe w przybytku" ulgi wieczystej".

 • marcinmarcin12

  Oceniono 2 razy -2

  Olszewski - Warszawiak. Niech pan sie cieszy, ze jeszcze sa trajerzy gotowi brac tylko 2 zl od lebka za smieci na dzien. Warszawiacy niech sobie spalarnie zbuduja, a nie podrzucaja smieci innym za Bog Zaplac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX