Komentarze (112)
Prawie 500 mln zwierząt zginęło w wyniku pożarów w Australii. Potężny cios w populację misiów koala
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • student_zebrak

  Oceniono 8 razy -6

  Around 480 million animals are feared to have died in the bushfires sweeping Australia, including nearly a third of the koalas in New South Wales's main habitat.

  Ecologists at the University of Sydney estimate around 480 million mammals, birds and reptiles have been killed, directly or indirectly, by the devastating blazes since they began in September, The Times reported.

  slowa kluczowe -
  feared
  oraz estimate
  czyli wiele halasu o nic.
  dajcie mi dolara za kazda sztuke zywa z tych 480 mln.

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 14 razy -8

  Znaczy, 960 milionów różnej wielkości płuc nie będzie już emitować CO2. Brawo!

 • smiki48

  Oceniono 28 razy -8

  przyczyną tak wielkich pozarów są skuteczne akcje gaśnicze w latach poprzednich. Po prostu kumuluje się ilość łatwopalnego materiału i zamiast powtarzających się co jakiś czas średnich pożarów mamy raz na parę lat kataklizm. Amerykanie od paru lat zaprzestali gaszenia pożarów w parkach narodowych i zdziwili się efektami tych działań. Wbrew pozorom na pogorzeliskach rozwinęło się bardziej intensywne i zróżnicowane życie niż przed pożarami.
  Przez miliony lat pożary były czymś naturalnym i przez nikogo nie gaszone. Dopiero w ostatnim wieku zaczęliśmy ingerować w ten naturalny proces.

 • haha-to-ja

  Oceniono 10 razy -8

  co na to małgorzata rozenek krzewiąca wiedze i wrażliwość redakcjo:>

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 19 razy -9

  Nie ma najmniejszego związku pomiędzy ilością emitowanego przez człowieka CO2, a zmianami klimatu. W dawnych epokach geologicznych, w ordowiku na przykład, stężenie CO2 wynosiło 4000 ppm, a więc było ponad 10-krotnie wyższe niż dzisiaj. Podpowiedź: nie, tamte wartości nie były spowodowane działalnością człowieka.

  Owszem, wzrost temperatur przez ostatnie 250 lat (niezbyt duży - 0,8 stopnia) nakłada się na rozwój cywilizacji, ale sam fakt współwystępowania tych zjawisk nie świadczy jeszcze o zależności jednego od drugiego. Przykład: pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii znacznie wzrosło spożycie herbaty, a to z powodu podbicia Indii. Jednocześnie zauważono spory skok w dzietności. Czy można z tego wyciągnąć wniosek, że picie herbaty ułatwia zachodzenie w ciążę?

 • polakpl

  Oceniono 16 razy -10

  Koale to głupie zwierzęta. Trzeba sprowadzić do Australii jakieś drapieżniki z innych kontynentów aby przyśpieszyły zastaną tam ewolucję na poziomie trzeciorzędu.

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 18 razy -10

  prawie 500mln zwierząt zgineło w pożarach

  jakie to wspaniałe zrządzenie losu dla naszej planety

  pomyślmy jak wielki smog węglowy został zaoszczędzony na całej planecie dzięki temu

  fuck logic by lewactwo :-)

 • reksoall

  Oceniono 13 razy -11

  A co na to kidawa? czy jest już w drodze do AU? będzie wizytować spalone miliolny? garsonkę już szykuje?

 • reksoall

  Oceniono 22 razy -12

  Niech au zdychają, produkują węgiel, to niech zdychają razem ze swoimi kangurami i koalami.
  I za trzymanie imigrantów na wyspach w obozach, za całokształt, niech zdychają.
  Będę ukontentowana patrząc jak ten zdegenerowany naród kona. Byle wolno i długo.

 • angelus-silesius

  Oceniono 24 razy -12

  "Potężny cios w populację misiów koala". I tak od 200 lat, jak tylko w lecie zaczyna płonąć busz. I jedynie koala i Australijczycy maja te ciosy w dupie, bo to dla nich chleb powszedni. Od zawsze.

  ''Zmiany klimatu zwiększają ryzyko pożarów''.
  Zaś tam, gdzie dotąd było za zimno, zwiększają "ryzyko" powstania stref nadających się do życia - do uprawy roślin i hodowli zwierząt.
  Kto wie, może na Grenlandię wrócą owce, jak to już było w czasach Wikingów, a obszar Polski znowu stanie się winnicą jak Bułgaria, Węgry, południowa Słowacja...

  No to pyrsk, za zmiany klimatu, lemingi!

 • barumtryk

  Oceniono 25 razy -15

  A jak to policzyli 🤔
  Ja tylko jestem ciekaw ... nic więcej
  Jeśli łącznie z wężami i padźąkami to chyba dobrze ze tego dziadostwa się trochę ulotniło 😬

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 35 razy -23

  "Badania wykazały bezpośredni i przyczynowy skutek między zmianami klimatu a pożarami australijskiego buszu" - trochę to parszywe wykorzystywać nieszczęśliwe zdarzenie to siana ekologistycznej propagandy, no ale czego się po lewakach spodziewać.

  Jak ktoś w te brednie wierzy, to proponuję złamać jakąś niezbyt wielką gałąź i spalić ją, mierząc czas. Potem wziąć drugą podobną, podgrzać farelką o jeden stopień i podpalić. Zobaczycie, czy jest jakaś różnica w czasie i sposobu palenia i czy drzewo pali się szybciej z powodu temperatury wyższej o 1 stopień. Podpowiedź: nie, nie będzie żadnej różnicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX