Kryzys klimatyczny. Zielona debata kandydatów na prezydenta. Oglądaj na żywo od godz. 15 na Gazeta.pl

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji UN Global Compact Network Poland i Kantar zaprosili kandydatów na prezydenta do debaty "Kryzys Klimatyczny: Scenariusze dla Polski". Jednym z prowadzących spotkanie będzie Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl. Oglądaj na stronie głównej od godziny 15.

Dziś Dzień Ziemi i nie ma lepszego dnia, by pokazać nasz nowy projekt. Listek na samej górze strony Gazeta.pl będzie już Wam i nam towarzyszył na stałe. Ostatnio staraliśmy się wiele zmienić w wydawaniu portalu, by przekazać Wam jak najwięcej informacji o środowisku, przyrodzie, bardzo szeroko pojętymi klimacie i ekologii. Teraz to wszystko w jednym, zielonym miejscu - zielona.gazeta.pl >>

***
UN Global Compact Network Poland i Kantar zaprosili do debaty wszystkich kandydatów, którzy zgłosili swój start w wyborach prezydenckich. Na zaproszenie odpowiedzieli: Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej, Robert Biedroń z Lewicy, Władysław Kosiniak-Kamysz z Koalicji Polskiej, były dziennikarz Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak z Konfederacji. Poszczególni kandydaci w związku z ograniczeniami wynikającymi z epidemii COVID-19 będą odpowiadać w swoich sztabach lub innych wybranych miejscach. Debata będzie realizowana przy użyciu jednej z platform do wideokonferencji. 

Z badań przeprowadzonych przez Kantar wynika, że aż 72 proc. Polaków uważa, że stan, w jakim znalazła się Ziemia jest poważny i wymaga natychmiastowych działań. Połowa badanych przyznaje, że nie wie, jakie należy podjąć działania, aby poprawić stan środowiska. Kandydatów na prezydenta zapytamy m.in. o ich receptę na suszę w rolnictwie, termin i pomysł na odejście od węgla, scenariusze wyjścia z kryzysu gospodarczego i jak można wykorzystać tzw. europejski zielony ład. Zapytamy o rolnictwo i energetykę w związku z suszą, która już trwa i niepokoi coraz liczniejsze grono Polek i Polaków.

Zgodnie z koncepcją debaty pytania nie będą mogły wykraczać poza uzgodniony obszar tematyczny, czyli kryzys klimatyczny i scenariusze dla Polski. Każdy z kandydatów będzie miał taki sam czas na odpowiedź. Debata startuje o godzinie 15 i potrwa około 90 minut. Pytania kandydatom będą zadawali: Łukasz Kijek z Gazeta.pl oraz Paweł Balinowski z RMF FM i Mikołaj Kunica z Onetu. Wszyscy dziennikarze będą w biurze UNGC.

Więcej o:
Komentarze (72)
Kryzys klimatyczny. Zielona debata kandydatów na prezydenta. Oglądaj na żywo od 15-tej na Gazeta.pl
Zaloguj się
 • piotrm74

  Oceniono 14 razy 10

  Najlepiej wypadnie Pani Kidawa... bo jest we wszystkich tematach całkowicie ZIELONA

 • ni3znany

  Oceniono 8 razy 6

  Przepraszam, że uświadomię taka debata może mieć co prawda charakter rozrywkowy ale nie ma najmniejszego rzeczowego sensu. Prezydent pojedynczego Państwa, których jest ponad 200 ma nie wiele większy wpływ na klimat niż każdy inny obywatel. Najpierw musiałby zostać stworzony niezależny rząd Ziemi aby zajmować się tematami dotyczącymi całego globu jak przeludnienia czy ekologii. Za przykład może posłużyć np. model geniokracyjny zaprezentowany na www.rael.org. Pozdrawiam

 • mezzzai

  Oceniono 9 razy 5

  Czyli jakie dowalić dopłaty, podatki, pakiety klimatyczne aby ktoś doił kasę, a prąd i wszystko z nim związane droższe. Nie wiem czy oderwana od rzeczywistości opozycja wie, że wyzwalaczem protestów we Francji były właśnie podwyżki prądu, w ramach nowego zielonego ładu. Po co te wszystkie wygibasy przy wyborach, jak szaleje pandemia, a wasza pierwsza wspolna debata dotyczy ekologii. Z kim niby ten Duda ma przegrać...smutne.

 • kozomuflon

  Oceniono 20 razy 4

  Bo właśnie tym ludzie najbardziej się teraz martwią. Co tam gospodarka, służba zdrowia, podatki, prawo. Pogadajmy o klimacie!

 • 20portal

  Oceniono 3 razy 3

  Padnie wiele różnych komunałów, a w "wyborach" i tak wystartują chociaż nie są to żadne wybory. Przykro patrzeć na to towarzystwo.

 • tusk-nera

  Oceniono 5 razy 3

  A pozostali kandydaci dostali zaproszenia czy nie? Zarejestrowano oficjalnie bodajże 9 osób

 • hunter1111

  Oceniono 7 razy 3

  k..a dość, opozycja po prostu codziennie zastanawia sie co tu jeszcze spie...ć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX