Niczym gigantyczny mur z piasku. Potężna burza piaskowa przysłoniła słońce nad stolicą Nigru

Burza piaskowa przysłoniła słońce i przykryła Niamey, stolicę Nigru, czerwonym cieniem. Zdjęcia i nagrania burzy pojawiły się w mediach społecznościowych. Takie burze mogą być niebezpieczne dla ludzi czy ruchu drogowego.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie.

Burza piaskowa uderzyła w Niamey, największe miasto i stolicę Nigru w Afryce Zachodniej w poniedziałek po południu - podaje Fox News.

Na nagraniach i zdjęciach z Nigru widać, że nadchodząca burza wyglądała niczym gigantyczny mur z piasku. Gdy przykryła miasto, zasłoniła światło słoneczne i zabarwiła je na pomarańczowo-czerwone odcienie. 

Silne burze piaskowe pojawiają się w położonym na Saharze Nigrze co roku. Wg Fox News pojawiają się szczególnie w okresie od stycznia do kwietnia, wraz z silnym wiatrem harmattan.

Burze piaskowe mogą drastycznie ograniczyć widoczność, stwarzając zagrożenie dla ruchu lotniczego i drogowego. Cząstki pyłu mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Afryka Subsaharyjska jest regionem najczęściej nawiedzanym przez to zjawisko. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Niczym gigantyczny mur z piasku. Potężna burza piaskowa przysłoniła słońce nad stolicą Nigru
Zaloguj się
 • druga_wieza

  Oceniono 2 razy 0

  Burza piaskowa na pustyni? No kto by pomyślał!
  Przy okazji: Nigeria to najludniejsze państwo w Afryce, ale Niger wręcz przeciwnie - tam żyje jakieś 10x mniej ludzi w przeliczeniu na km2 niż w Polsce. Bo to pustynia.

 • omniscio

  Oceniono 2 razy 0

  i to jest powod do powszechnego noszenia masek

 • andrzej.duxa

  Oceniono 2 razy 0

  i to jest solidna burza piaskowa a nie jakies tam przedmuchy na Podlasiu... ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX