Trzy jelenie utknęły w kamienicy. "Trudna akcja" uratowania dzikich zwierząt w Szczecinie

Trzy jelenie zabłąkały się w Szczecinie i utknęły w jednej z kamienic. By zapewnić im bezpieczeństwo konieczna była akcja z asystą policji. Dzikie zwierzęta odwiedziły niedawno także urząd miejski w Zakopanem, gdzie... zjadły klomb w kształcie herbu miasta.
Zobacz wideo Shakira nie chodziła, więc właściciele chcieli ją uśpić

Interwencję opisano na facebookowej stronie Łowczy Miejski - na ratunek zwierzętom. Prowadzi ją Ryszard Czeraszkiewicz, którego firma zajmuje się na zlecenie miasta prowadzeniem pogotowia interwencyjnego ds. zwierząt.

Trzy jelenie utknęły na osiedlu w Szczecinie Dąbiu. Jak czytamy we wpisie, zwierzęta "migrowały wzdłuż rzeki Płoni, przestraszone weszły między domy i garaże, dalej na ślepe podwórze i do bramy kamienicy".

Jelenie zachowywały się spokojnie.  Łowczy Miejski pisze, że razem z policją zorganizowano "trudną akcję", która miała zapewnić bezpieczeństwo jeleniom i zapobiec wbiegnięciu na ruchliwą jezdnię. Samochodami zamknięto przestrzeń osiedla tak, by jelenie przebiegły wyznaczoną trasą. Tak też się stało. Zwierzęta przez ogrody dostały się na teren bagien nad jeziorem Dąbie - czytamy we wpisie. Łowcy zamieścił zdjęcia z akcji, w tym jedno na którym widać jelenie w bramie kamienicy. 

Także w ten weekend jeden z hoteli w okolicy Szczecina odwiedził bóbr. Także w jego przypadku interweniował łowczy miejski. Został on przewieziony nad Odrę. 

Jelenie zjadły herb w Zakopanem

Jelenie pojawiły się ostatnio także w Zakopanem. Tam wizyty zwierząt nie są aż tak niezwykłe. Ta była o tyle wyjątkowa, że łanie (czyli samice jelenia) przyszły do miasta w środku dnia i postanowiły poczęstować się... kwiatami ułożonymi w herb miasta. "Tego nie pamiętają najstarsi górale" - pisał o zdarzeniu "Tygodnik Podhalański".

Więcej o: