Trzy jelenie utknęły w kamienicy. "Trudna akcja" uratowania dzikich zwierząt w Szczecinie

Trzy jelenie zabłąkały się w Szczecinie i utknęły w jednej z kamienic. By zapewnić im bezpieczeństwo konieczna była akcja z asystą policji. Dzikie zwierzęta odwiedziły niedawno także urząd miejski w Zakopanem, gdzie... zjadły klomb w kształcie herbu miasta.
Zobacz wideo Shakira nie chodziła, więc właściciele chcieli ją uśpić

Interwencję opisano na facebookowej stronie Łowczy Miejski - na ratunek zwierzętom. Prowadzi ją Ryszard Czeraszkiewicz, którego firma zajmuje się na zlecenie miasta prowadzeniem pogotowia interwencyjnego ds. zwierząt.

Trzy jelenie utknęły na osiedlu w Szczecinie Dąbiu. Jak czytamy we wpisie, zwierzęta "migrowały wzdłuż rzeki Płoni, przestraszone weszły między domy i garaże, dalej na ślepe podwórze i do bramy kamienicy".

Jelenie zachowywały się spokojnie.  Łowczy Miejski pisze, że razem z policją zorganizowano "trudną akcję", która miała zapewnić bezpieczeństwo jeleniom i zapobiec wbiegnięciu na ruchliwą jezdnię. Samochodami zamknięto przestrzeń osiedla tak, by jelenie przebiegły wyznaczoną trasą. Tak też się stało. Zwierzęta przez ogrody dostały się na teren bagien nad jeziorem Dąbie - czytamy we wpisie. Łowcy zamieścił zdjęcia z akcji, w tym jedno na którym widać jelenie w bramie kamienicy. 

Także w ten weekend jeden z hoteli w okolicy Szczecina odwiedził bóbr. Także w jego przypadku interweniował łowczy miejski. Został on przewieziony nad Odrę. 

Jelenie zjadły herb w Zakopanem

Jelenie pojawiły się ostatnio także w Zakopanem. Tam wizyty zwierząt nie są aż tak niezwykłe. Ta była o tyle wyjątkowa, że łanie (czyli samice jelenia) przyszły do miasta w środku dnia i postanowiły poczęstować się... kwiatami ułożonymi w herb miasta. "Tego nie pamiętają najstarsi górale" - pisał o zdarzeniu "Tygodnik Podhalański".

Więcej o:
Komentarze (13)
Trzy jelenie utknęły w kamienicy. "Trudna akcja" uratowania dzikich zwierząt w Szczecinie
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 12 razy 10

  Trzy jelenie utknęły w kamienicy - już myślałem że chodzi o posłów PiS-u ...

 • zielony_prosiak

  Oceniono 7 razy 7

  ... a 38 milionów Polaków utknęło w państwie PiSu.

 • kotecka1

  Oceniono 11 razy 7

  Jak bydło ludzkie buduje hotele, zajazdy i burdele w górach, w lasach i na polanach to jelenie jedzą herb miasta. Powinny jeszcze nasr..., aby wyrazić zdanie na wasz temat.

 • 123marczewski

  Oceniono 6 razy 6

  Herb musiał być smaczny: )))))

 • 500nakrowe

  Oceniono 1 raz 1

  Wincyj lasów wycinajta, wincyj!

 • dar61

  Oceniono 3 razy 1

  Niech się zakopczanie i szczecinianie (zakopiańczyzy i szczeciniańczycy) przyzwyczajają, że Ta Ziemia nie jest tylko ich.
  Mniemam jednak, że klombowe kwiecie jest z niderlandzkiej Holandii.

 • Zbig Lag

  0

  Są, bo mordercy mają chwilowy zakaz zabijania tych pięknych dzikich zwierząt. Gdyby PO zadeklarowała zmianę przepisów o polowaniach, zyskałaby setki tysięcy wyborców.....

 • nacjonalistapolski

  Oceniono 3 razy -3

  Żydo jelenie powstałe w wyniku kopulacji rabina i jelenia przejmują Polskie kamienice, Do czego to doszło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX