Szymon Hołownia: Będę wetował każdą ustawę oddalającą nas od dekarbonizacji

Szymon Hołownia odwiedził "zabetonowane" Skierniewice, jak określił miasto podczas swojego wystąpienia. Poruszył tam temat ekologii i polskiej gospodarki. Kandydat na prezydenta zapowiedział, że będzie wetował wszystkie projekty ustaw godzące w zieloną gospodarkę.

Szymon Hołownia udał się do Skierniewic. Konferencję zorganizował na osławionym rynku, który został "zabetonowany" przez poprzednie władze miasta. Kandydat na prezydenta podczas swojego wystąpienia podkreślał, że Skierniewice są przykładem tego, czego w miastach nie powinno się robić. Zwrócił uwagę na to, że na swoich terenach to samorządy powinny dzierżyć władzę, a centralizacja im szkodzi. Wskazywał na przykład wojewódzkich funduszy ochrony środowiska.

Tematem całego wystąpienia Szymona Hołownii było środowisko i zielona gospodarka oraz działania, jakie chce podjąć w tym temacie jako prezydent. Poruszył także problem suszy, zaznaczając, że województwo łódzkie, gdzie leżą Skierniewice, to obszar wyjątkowo ubogi w wodę. 

Najwyższy czas, by się zastanowić, czy polskie państwo jest gotowe zacząć myśleć o wodzie, jako o czymś, co jest w dzisiejszych czasach cenniejsze od ropy

- mówił kandydat na prezydenta. Deklarował również, że gospodarkę wodną uczni jednym z pierwszych priorytetów.

Szymon Hołownia stawia na ekologię. Zapowiada weto ustaw godzących w zieloną gospodarkę

Hołownia chce, by jego prezydentura była "zielona, a nie partyjna". W tym celu planuje stosować zasadę zielonego weta.

Będę wetował każdą ustawę pogarszającą podaż wody w Polsce i pogłębiającą kryzys wodny w naszym kraju. Będę wetował każdą ustawę oddalającą nas od dekarbonizacji i neutralności klimatycznej Polski w 2050 roku

- obiecywał kandydat na prezydenta. Przypomniał również, że tzw. zielona gospodarka stanowi jeden z głównych punktów jego programu wyborczego.

Więcej o:
Komentarze (53)
Szymon Hołownia: Będę wetował każdą ustawę oddalającą nas od dekarbonizacji
Zaloguj się
 • zrobmy_dzis_cos_dobrego

  Oceniono 3 razy 3

  Hołownia wygra z PAD w II turze, inni kandydaci nie. Głosujcie za demokracją (czyli na Hołownię) albo na innych i zostaniecie z PADem.

 • agawa70

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko Szymon Hołownia!
  Trzeba wreszcie dać szansę społecznikowi, człowiekowi który nie tylko ładnie gada ale i pięknie działa, i chce działać - ma zapał!, chce naprawiać ten syf co nam w kraju zrobili ci co mieli naszego prawa strzec i sprawiedliwości...
  Powinnismy mu dziękować że mu się w ogóle CHCE w to wchodzić i ręce brudzić.
  Jest super człowiekiem bo widzi w każdym człowieka, docenia zwierzęta, przyrodę, nasze środowisko i we wszystkim widzi tego wartość niematerialną - a nie biznesik jaki można na tym zrobić... - i tego brakuje większości polityków.

 • wujekdolf

  Oceniono 7 razy 1

  dobry pomysł ale i tak trzaskowski to taki drugi kwaśniewski :) sorry szymek :)

 • brutalnaprawda

  Oceniono 11 razy 1

  No to chyba głosy poparcia ślązaków masz "z głowy" .... choć zapewniam, że to właściwa droga - ta dekarbonizacja !

 • jwstalin

  Oceniono 2 razy 0

  Cenzura tutaj jak w Trójce.

 • hmmm11

  Oceniono 2 razy 0

  bede ze smiechem patrzyl jak po zloyzl lenno Po i biedron z 2 mln geyow po 2 turze bedzie klekac....

 • zgryz3

  Oceniono 4 razy 0

  Chłopie, za sam wyraz "dekarbonizacja" skierowany do ludu pracującego miast i wsi nadajesz się wyłącznie na rzecznika tego z drabinki.

 • qawsedrftg

  Oceniono 8 razy 0

  Działa to tak: kraj zachodni zamyka hutę aluminium, spadają mu emisje, jest czysty, kochany, tęczowe jednorożce biegają po łąkach... ale czy ten kraj rezygnuje z aluminium? DZIE TAM! Produkcja odbywa się w Indiach, Chinach, Rosji, na Ukrainie...

 • jwstalin

  Oceniono 1 raz -1

  Za 30 lat to może być tu lodowiec. I co wtedy. Będziesz Pan wtedy starym dziadem nadającym się do eutanazji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX