Zielona.Gazeta.pl - portal dla klimatu. Chcemy być najbardziej zielonym medium w Polsce!

Nawet koronawirus, który zamroził światową gospodarkę i wywrócił życie do góry nogami, nie był w stanie zmienić naszych planów. Uruchomiliśmy stronę Zielona.Gazeta.pl, która zbiera wszystkie nasze ekologiczne cykle i artykuły. A ich liczba wciąż rośnie.

"Alarmujemy, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia. W ankietach mówicie nam, że walka o Planetę to nasze największe zobowiązanie. Dlatego nie czekaliśmy i w środku pandemii uruchomiliśmy stronę Zielona.Gazeta.pl i robimy wszystko, by być najbardziej zielonym medium w Polsce" - tak pisaliśmy w wydanej kwietniu "Deklaracji Gazeta.pl", zbiorze zasad, których chcemy się trzymać w codziennej pracy w naszym portalu.

Od tamtego czasu zielony listek - symbol ochrony środowiska, ale i naszego serwisu  Zielona.Gazeta.pl - który widzicie na górze strony głównej Gazeta.pl, towarzyszy nam już na stałe i na niej pozostanie. 

Zielona.Gazeta.pl to absolutnie jeden z najważniejszych projektów 2020 roku na Gazeta.pl. Nie tylko w piątki, kiedy cała nasza strona główna się zazielenia i publikujemy m.in. flagowy cykl "Piątki dla klimatu", przygotowywany przez Marię Mazurek i Patryka Strzałkowskiego. To u nas możecie przeczytać o przyszłości elektromobilności w cyklu "Moto 2030", o tym jak codzienne decyzje zakupowe wpływają na świat w "Dbaj o siebie i środowisko", czy o inspirujących sylwetkach osób, które na co dzień firmują i wspierają inicjatywy ekologiczne w różnych branżach ("Ludzie w klimacie"). W Zielona.Gazeta.pl dowiecie się też jak gotować ekologicznie i w duchu "less waste" w cyklu "Haps Zero Waste", który przygotowuje dla nas znana z "Kuchni bez resztek" Jagna Niedzielska. 

Bycie "zielonym" medium i dbanie o naszą planetę dla dobra tych, którzy przyjdą po nas, nie jest zobowiązaniem na miesiąc, ani nawet rok. Jest naszym drogowskazem w codziennej pracy dla Was na znacznie, znacznie dłużej. Dlatego chcemy rozmawiać z Wami o tym, czego od nas oczekujecie, jakie informacje i artykuły są dla Was najprzydatniejsze, czego chcielibyście widzieć więcej na Gazeta.pl. Możecie wypełnić ankietę POD TYM LINKIEM albo pisać na adres napiszdonas@gazeta.pl.

Więcej o: