W piątek rusza Zielony Poranek w Gazeta.pl! Pierwszym gościem minister klimatu Michał Kurtyka

Michał Kurtyka, pierwszy minister klimatu, będzie w piątek gościem Zielonego Poranka w Gazeta.pl. Od teraz nasza poranna rozmowa w piątki staje się zielona - będziemy rozmawiać o tematach związanych z klimatem i środowiskiem.

Już w ten piątek startujemy z nowym cyklem rozmów w Gazeta.pl - Zielonym Porankiem. Jako pierwszy portal w Polsce zdecydowaliśmy się przeznaczyć jeden z codziennych wywiadów na żywo z politykami i ekspertami tylko na tematy związane z klimatem i środowiskiem. 

Pierwszym gościem Patryka Strzałkowskiego będzie minister klimatu Michał Kurtyka. Pełni tę funkcję od czasu utworzenia Ministerstwa Klimatu w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej pracował w resortach energii oraz środowiska, był także prezydentem szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach w 2018 roku. 

Zobacz wideo Minister klimatu Michał Kurtyka gościem Zielonego Poranka

Zielony Poranek w Gazeta.pl

Od czwartego września w każdy piątek o 8:30 nasza Poranna Rozmowa staje się Zielonym Porankiem. Zgodnie z przyjętą w tym roku Deklaracją Gazeta.pl, rzetelne informowanie o kryzysie klimatycznym i środowiskowym jest dla nad priorytetem: 

Alarmujemy, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia. W ankietach mówicie nam, że walka o Planetę to nasze największe zobowiązanie. Dlatego nie czekaliśmy, w środku pandemii uruchomiliśmy stronę zielona.gazeta.pl i robimy wszystko, by być najbardziej zielonym medium w Polsce.

Tematy związane z ochroną klimatu i środowiska poruszamy na co dzień w artykułach informacyjnych i naszych cyklach redakcyjnych jak Piątki dla Klimatu czy Ludzie w Klimacie. Pytamy o to także w porannych rozmowach na żywo. Zielony Poranek pozwoli nam skupić się jeszcze bardziej na tematach i rozmówcach związanych z klimatem i ochroną przyrody.

Gospodarzami będą nasi dziennikarze - Maria Mazurek i Patryk Strzałkowski. Zapraszamy do oglądania w najbliższy i każdy kolejny piątek o godz. 8:30 na stronie głównej Gazeta.pl oraz na naszym Facebooku. 

Więcej o: