Pogoda w Polsce. Zaskakująca końcówka września. Powrót upałów i pięknej pogody

Choć w środę 23 września rozpocznie się kalendarzowa jesień, pogoda w najbliższych dniach będzie jeszcze wyjątkowo letnia. Co prawda poranki i wieczory będą chłodne, jednak w ciągu dnia temperatury osiągną nawet 30 stopni.

Polska w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem wyżu przynoszącego letnią, ciepłą i suchą aurę. Co więcej, do kraju napłynie gorąca i zwrotnikowa masa powietrza znad południa kontynentu, czego efektem będą wysokie temperatury w najbliższych dniach.

Pogoda w Polsce. Upalna pierwsza część tygodnia

W poniedziałek w całym kraju będzie pogodnie i ciepło, jednak termometry nie będą jeszcze wskazywały tak wysokich temperatur. Słupki rtęci w północnych regionach kraju wskażą 19-20 stopni Celsjusza, zaś na południu i zachodzie do 24 stopni.

We wtorek będzie jeszcze cieplej. W wielu miejscach temperatura w cieniu będzie wynosić 27 stopni, zaś lokalnie można się spodziewać nawet 30 stopni Celsjusza. Wciąż będzie pogodnie i bezdeszczowo.

Prognozy pogody na środę wskazują jeszcze wyższe temperatury. Najwyższe wartości na termometrach będzie można odnotować w centralnej Polsce, gdzie słupki rtęci podskoczą do 28-31 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce. Późniejsze ochłodzenie

Wysokie temperatury będą się utrzymywać w Polsce aż do piątku. Co prawda jeszcze przed weekendem będą one nieco niższe, niż do środy, jednak jak na koniec września i tak będą one zaskakująco korzystne.

Napływające nad Polskę gorące, zwrotnikowe powietrze już w najbliższy weekend zostanie zastąpione dużo chłodniejszą, arktyczną masą powietrza. Pojawi się ono w kraju z kierunku zachodnio-północnego.

Zobacz wideo Minister środowiska o karach dla Warszawy za zrzut ścieków