Parszowice. Wyrzucili hałdę śmieci na drogę. W więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat

Po niemal trzech miesiącach śledztwa, policjantom ze Ścinawy udało się ustalić tożsamość osób, które wyrzuciły ogromną hałdę śmieci na drogę powiatową. To dwóch mężczyzn w wieku 25 i 48 lat. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia, które rozpoczęło śledztwo doszło pod koniec czerwca bieżącego roku w powiecie lubińskim (województwo dolnośląskie). Policja została powiadomiona przez mieszkańców o ogromnej stercie śmieci, którą wyrzucono na drogę powiatową w Parszowicach i na przylegający do niej pas zieleni. Hałda śmieci ciągnęła się na odcinku około 40-50 metrów.

Parszowice. Ogromna hałda śmieci na drodze powiatowej. Policja zatrzymała sprawców

Śledztwem zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu w Ścinawie. Wielokrotne sprawdzanie nagrań z monitoringu oraz zdobywanie i weryfikowanie informacji doprowadziło ich do dwóch podejrzanych. To 25-latek, mieszkający w powiecie strzelińskim, i 48-latek z powiatu wrocławskiego.

Młodszy z podejrzanych został zatrzymany jeszcze we wrześniu we własnym domu. Mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KPP w Lubinie przekazał, że mężczyzna był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Drugi z podejrzanych ukrywał się przed organami ścigania. Jednak pod koniec września postanowił samodzielnie oddać się w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Lubinie. Wkrótce czeka ich rozprawa w sądzie. Za popełnione czyny grozi i kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Mława. Niebezpieczny wypadek. Zderzyły się dwa samochody, jeden z nich skończył jazdę na drzewie
Więcej o: