Bill Gates napisał książkę o tym, jak uniknąć katastrofy klimatycznej. Ukaże się również w Polsce

Jak uratować planetę przed nieuchronnie zbliżającymi się skutkami zmian klimatycznych? Pomysłem na to Bill Gates podzielił się w książce "How to avoid a climate disaster" ("Jak uniknąć katastrofy klimatycznej"). Jej światowa i polska premiera będzie miała miejsce w lutym 2021 r.

Bill Gates, filantrop i założyciel firmy Microsoft, spędził dekadę badając przyczyny i skutki zmian klimatycznych. Z pomocą ekspertów z dziedziny fizyki, chemii, biologii, inżynierii, nauk politycznych i finansów opracował plan działań, dzięki którym uda się zatrzymać kataklizm zagrażający przyszłości ludzkiego życia na Ziemi.

Zobacz wideo Thun: Musimy podjąć dramatyczne kroki, żeby zatrzymać wzrost temperatury

Bill Gates ma plan, jak doprowadzić do zerowej emisji gazów cieplarnianych

W książce "How to avoid a climate disaster"  ("Jak uniknąć katastrofy klimatycznej") Gates wyjaśnia, dlaczego musimy pracować nad zerową emisją gazów cieplarnianych, ale i szczegółowo opisuje, co musimy zrobić, aby jeden z tych kluczowych celów osiągnąć osiągnąć. Podpowiada, jak skutecznie ulepszyć istniejące technologie, które już teraz pomagają w redukcji gazów cieplarnianych.

Gates przedstawia też konkretny, praktyczny plan, który ma doprowadzić do osiągnięcia zerowej emisji. Pisze nie tylko o polityce, którą powinny przyjąć poszczególne rządy, ale także o tym, jak poszczególne jednostki mogą przyczynić się do powstrzymania postępujących zmian klimatycznych. 

Światową premierę książki "How to avoid a climate disaster" ("Jak uniknąć katastrofy klimatycznej") zaplanowano na 16 lutego 2021 r. Tego samego dnia ukaże się ona również po polsku, w Wydawnictwie Agora. Za przekład odpowiadał Michał Rogalski. 

Więcej o: