Katarzyna Karpa-Świderek: Budujemy gospodarkę od nowa. Od nas zależy, czy będzie bardziej ekologiczna

Jak epidemia wpłynie na zmiany klimatu i ekologię? - My teraz budujemy nasz dom od nowa. Budujemy światową gospodarkę od nowa i od nas zależy, czy przekierujemy pieniądze na to, aby ta gospodarka była ekologiczna, oparta na odnawialnych źródłach energii - komentuje w Zielonym Poranku Gazeta.pl Katarzyna Karpa-Świderek, rzeczniczka WWF Polska.

Poranna Rozmowa Gazeta.pl, w każdy piątek, począwszy od 4 września br., zmieniła się w Zielony Poranek. Każde wydanie programu będzie poświęcone tematom związanym ze zmianami klimatycznymi i ekologią. 

- Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy musimy wydać ogromne pieniądze na stymulację gospodarki, podnoszenie wskaźników, poprawę sytuacji firm na świecie. Teraz pytanie, jak wydamy te miliardy, które zostały zaplanowane. W sukurs przychodzi Europejski Zielony Ład i inne podobne międzynarodowe traktaty, które pozwolą nam tak przekierować te pieniądze, byśmy w przyszłości byli bezpieczniejsi - powiedziała w najnowszym Zielonym Poranku Katarzyna Karpa-Świderek, rzeczniczka WWF Polska.

"Budujemy światową gospodarkę od nowa"

- Mamy do czynienia z sytuacją, jakby spłonął nam dom. Sąsiedzi się włączają w odbudowę naszego domu, pożyczają nam lub dają pieniądze i musimy się zastanowić, czy odbudujemy taki dom jak wcześniej, np. z azbestem na dachu, czy dom, który będzie bezpieczny. My teraz budujemy nasz dom od nowa. Budujemy światową gospodarkę od nowa, od nas zależy, czy przekierujemy pieniądze na to, aby ta gospodarka była ekologiczna, oparta na odnawialnych źródłach energii - dodała.

Więcej o: