"Uwierz w recykling" - nadaj drugie życie butelce PET

Opakowania PET to nie odpad, a cenny surowiec, który w pełni nadaje się do recyklingu. Poprzez działania edukacyjne i kampanie, prowadzone pod hasłem "Uwierz w recykling", Nałęczowianka podpowiada, jak dzięki odpowiedniej zbiórce plastikowych butelek, sortowaniu i przetwarzaniu możemy przyczynić się do ochrony środowiska.

Wszystkie stosowane przez Nałęczowiankę opakowania w pełni nadają się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Jednak aby np. butelka PET mogła zostać ponownie przetworzona, najpierw musi trafić do odpowiedniego, żółtego kosza. Wystarczy taki prosty gest, aby dać jej szansę na „drugie życie”. Butelka niewyrzucona do odpowiedniego pojemnika najprawdopodobniej trafi na wysypisko odpadów i już nigdy nie będzie możliwe jej przetworzenie! Dlatego też Nestlé Waters nieustannie przypomina, jak każdy z nas może przyczynić się do możliwości ponownego użycia opakowań PET, a tym samym zatroszczyć się o środowisko.

Wszystko, co musisz wiedzieć o segregacji odpadów - "Uwierz w recykling"

Mimo że od wprowadzenia obowiązku segregowania odpadów minęło już 8 lat, wciąż pojawiają się  pytania, gdzie je wyrzucać i po co. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości producent wody mineralnej Nałęczowianka prowadzi działania edukacyjne pod hasłem "Uwierz w recykling". Organizatorzy przygotowali odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z recyklingiem butelek PET.  Udowadniają, że może ona po przetworzeniu wrócić do nas jako kurtka, buty, słuchawki, a także… kolejna butelka. 

Wpływ recyklingu na ochronę środowiska

Recykling pozwala zmniejszać ilość odpadów na wysypiskach, zużycie energii i wody, chronić zasoby naturalne, redukować emisję gazów cieplarnianych. Np. jeśli przetworzymy tonę tworzywa PET, pozwoli to zaoszczędzić tyle energii, ile wystarczyłoby na całoroczne potrzeby aż dwóch domów; do atmosfery nie dostanie się ilość dwutlenku węgla, odpowiadająca 22 tys. km jazdy samochodem; zaoszczędzimy tyle wody, ile potrzeba na 33 cykle pracy zmywarki do naczyń (dane z rynku francuskiego od Citeo, instytucji zajmującej się gospodarką odpadami).

Proces recyklinguProces recyklingu Nałęczowianka

Misja Nałęczowianki

Celem producenta Nałęczowianki jest sprawienie, aby żadne z opakowań nie trafiło na wysypiska ani do środowiska. Firma zobowiązała się globalnie, że do 2030 roku będzie odzyskiwać tyle plastikowych butelek, ile wprowadza na rynek, a do 2025 roku 50% PET w butelkach będzie pochodzić z recyklingu. Już teraz Nałęczowianka dostępna jest w butelkach o pojemności 1L i 1,5L wykonanych w 50% z PET z recyklingu, wkrótce wprowadzi kolejne tego typu produkty. Ochrona zasobów dla przyszłych pokoleń stanowi podstawę strategii firmy. Dlatego też producent wyznacza sobie ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, by poprawiać kondycję planety. Dążenie do gospodarki obiegu zamkniętego jest jednym z nich. To potwierdza, że firma pragnie nie tylko dostarczać zdrowe nawodnienie konsumentom, ale też minimalizować swój wpływ na środowisko. 

Więcej o: