Całoroczny, domowy ogródek superfood - krok do świadomego, ekologicznego stylu życia

Zdrowa, bezpieczna dla środowiska i możliwie najświeższa żywność, która może rosnąć w każdym domu - tak, to możliwe! Heimgart Polska przedstawia rewolucyjne i designerskie rozwiązanie, pozwalające na prowadzenie samodzielnej i zupełnie nie angażującej hodowli BIO certyfikowanej zieleniny.

Mikrolistki znane są ludzkości od wieków, dzięki wyjątkowym właściwościom i prostej uprawie. Zawartość witamin, minerałów i enzymów w młodych listkach roślin jest o wiele większa niż przy ich dojrzałych odpowiednikach w postaci warzyw. Dzięki szybkiej i bezproblemowej uprawie niezależnie od pory roku, konsument nie musi martwić się dostępnością świeżych warzyw w swojej diecie. 

Porcelanowa kiełkownica, która znajduje się w ofercie Heimgart Polska, umożliwia uprawę BIO listków różnego rodzaju - bez ziemi, bez podlewania, bez pamiętania o pielęgnacji roślin! BIO nasiona, używane do kiełkowania w porcelanowej kiełkownicy, są rozprowadzone w równomierny sposób na konopnych podłożach - za każdym razem uprawa daje ten sam piękny, zielony efekt i to bez żadnego zaangażowania z naszej strony. 

Jak to działa?

1. Należy napełnić naczynie wodą do wskazanego poziomu.
2. Umieścić maty z nasionami na stalowej wkładce, całość włożyć do naczynia.
3. Przykryć naczynie papierowymi wieczkami i odstawić na 2-3 dni.
4. Gdy tylko kiełkujące listki zaczną spychać wieczka, należy je zdjąć. Czas na odrobinę słońca!
5. Gotowe! Po 5-7 dniach mikrolistki są gotowe do zjedzenia.

 

Naturalnie odpowiedzialni

Wszystkie komponenty Heimgarta - zarówno naczynie, jak i maty z nasionami - są produkowane z materiałów ekologicznych. Do stworzenia mat stosowane są wyłącznie naturalne włókna konopne. Certyfikowane są zgodnie z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi produktów organicznych (DE-ÖKO-070), są w pełni kompostowalne i wolne od konserwantów. Wytwarzane są ręcznie w ramach współpracy z zakładem pracy non-profit.

Heimgart wierzy, że nawet małe działania w postaci zmiany nawyków na proekologiczne potrafią wiele zmienić. Uświadamianie korzyści i satysfakcji płynących z prowadzenia własnych upraw może doprowadzić do trwałej zmiany wyboru konsumentów - zamiast kupować pakowane w plastik, nieświeże i przechowywane w lodówkach marketowych kiełki, wybierzemy samodzielne prowadzenie BIO upraw i zbieranie najświeższych plonów tuż przed posiłkiem. Jest to ważne dla zdrowia nie tylko społeczeństwa, ale także dla zdrowia planety. Dzięki prowadzeniu ogródka we własnym gospodarstwie domowym możemy skrócić i uprościć łańcuch dostaw, co pomoże zredukować ślad węglowy. Jest to krok w kierunku świadomego, ekologicznego, lepszego życia na Ziemi! 

mikrolistkimikrolistki Heimgart

Więcej o: