Plastikowe klocki Lego zostaną wycofane ze sprzedaży. Duńska firma podała datę

Klocki Lego z plastiku zostaną wycofane ze sprzedaży najpóźniej za dziewięć lat. Wcześniej duńska firma chce wycofać także plastikowe torebki, w które pakowane są klocki.

Jednym z kluczowych zadań w związku z ochroną środowiska jest ograniczenie produkcji plastiku. Z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na ten rewolucyjny ruch. 

Zobacz wideo „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. 4 kultowe gry sprzed lat [TOPtech]

Lego zrezygnuje z plastiku do 2030 roku

Jak podaje bbc.com, duńska firma Lego zamierza zrezygnować z plastiku przy produkcji słynnych klocków. - Najprawdopodobniej postawimy na materiały wytworzone z trzciny cukrowej, ale jest to przedsięwzięcie bardzo złożone - powiedział prezes Lego Niels Christiansen. Planowo proces ma się zakończyć w 2030 roku. Do 2025 roku mają zaś zniknąć plastikowe torebki, do których pakowana jest część produktów firmy. Jak dodaje Christiansen, cały proces przebiega jednak na tyle pomyślnie, że może zakończyć się wcześniej. 

Plany duńskiej firmy są przede wszystkim związane z ekologią, ale to także odpowiedź na oczekiwania klientów. - Dla młodych ludzi coraz bardziej liczy się odpowiedzialność wobec środowiska. Tu sygnały są bardzo czytelne. Im młodsze są dzieci, tym jaśniej wypowiadają się o swoich oczekiwaniach w kwestii zrównoważonego rozwoju - powiedział prezes firmy. 

Lego ze świetnymi wynikami finansowym. W 2020 roku było najlepiej od lat

Lego to duńska firma założona w 1932 roku. Pandemiczny rok 2020 był dla niej najbardziej udanym od pięciu lat. W stosunku do 2019 r. firma odnotowała wzrost zysku o 19 proc. do 12,9 mld koron duńskich (1,5 mld funtów brytyjskich), zaś przychody wzrosły o 13 proc. do 43,7 mld koron (5 mld funtów).

W ostatnich latach Lego rozwija działalność na rynku chińskim, na którym firma jest mniej znana niż w innych częściach świata. W 2020 roku firma otworzyła 134 nowe sklepy, w tym 91 w Chinach. W bieżącym roku ma powstać 120 nowych placówek, z czego 80 w Chinach. 

<<Reklama>> E-book o klockach lego dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: