USA. "Tornado robaków" przestraszyło mieszkańców. "Czy ktoś kiedyś widział coś takiego?"

Mieszkańcy Hoboken są przerażeni "tornadem robaków", czyli olbrzymią liczbą dżdżownic, które krążą niczym cyklon. Naukowcy rozkładają ręce, ponieważ nie są w stanie wyjaśnić zachowania robaków. Podejrzewają jednak, że jest ono skutkiem ulewnych deszczy w USA.

Zjawisko to jest na tyle niecodzienne, że zdjęcia robaków trafiły do mediów społecznościowych.

Mieszkańcy New Jersey są przerażeni widokiem robaków. Wijące dżdżownice krążą w kółko

 -Tornado robaków? Czy ktoś kiedykolwiek widział coś takiego? Były dziś rano w pobliżu parku Maxwell w #Hoboken. Najwyraźniej po deszczu wychodzą robaki, ale czegoś takiego nigdy nie widziałam! – napisała na Twitterze Tiffanie Fisher, radna miasta Hoboken.

Mieszkańcy miasta po kilku godzinach odkryli, że po dżdżownicach nie ma ani śladu.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Naukowcy próbują wyjaśnić zachowanie dżdżownic

Zaniepokojeni mieszkańcy mają na ten temat różne opinie. Niektórzy boją się i twierdzą, że nie należy zbliżać się do dżdżownic.

Jak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin, dżdżownice musiały wypełznąć na powierzchnię, by zapobiec utonięciu. - Ziemia mogła zostać zalana, a gdy woda spływała po powodzi, robaki mogły podążać za gradientem wody - uważa Saada Bhamla z Georgia Tech.

Wszyscy są zgodni co do tego, że nigdy nie mieli do czynienia z takim zjawiskiem. Rhonda Sherman, dyrektor Compost Learning Lab na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej uważa, że dżdżownice gromadzą się wtedy, gdy wyczuwają nadchodzące zagrożenie.

Więcej o: