Adidas wypuszcza buty z grzybów. Stan Smith Mylo zaprezentowane [ZDJĘCIA]

Adidas zaprezentował nowy model butów, Stan Smith Mylo. To rewolucyjny projekt, obuwie wykonano bowiem z ekologicznej grzybni.

Jak informuje Adidas, firma chce pokazać swoje zaangażowanie w bardziej zrównoważony rozwój oraz to, jak inwestuje w innowacyjne materiały i kreatywne rozwiązania, które nie narażają planety. 

Adidas chwali się, że wypuścił już obuwie z serii Stan Smith, które jest ekologiczne. Firma na początku roku pokazała model PRIMEGREEN, w którym cholewka w 50 proc. wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu. Adidas podkreśla, że w ten sposób pokazuje swoje oddanie idei END PLASTIC WASTE, tj. skończenia z marnowaniem plastiku. 

Zobacz wideo Rudzińska-Bluszcz: Na zachodzie bycie ekologiem jest sexy. W Polsce pokutuje wizerunek kogoś, komu bliżej do ekoterrorysty

Adidas Smith Mylo, buty stworzone z grzybni

Odświeżony klasyczny model butów Adidasa powstał ze specjalnego materiału o nazwie Mylo. Wyprodukowano go z... grzybni. Z wyglądu i dotyku Mylo przypomina naturalną skórę, jest miękki i elastyczny. Materiałowi można też nadać dowolny kolor. W modelu Stan Smith Mylo z tego materiału stworzono zewnętrzną cholewkę, paski na bucie oraz logo Adidasa. Podeszwa natomiast jest wykonana z naturalnego kauczuku. 

 

Mylo to nowoczesny materiał z Holandii

Grzybnie do Mylo hoduje firma Bolt Threads, na wertykalnych farmach w Holandii. Takie ustawienie hodowli zwiększa wydajność. Od zasadzenia grzybów do momentu zbiorów mijają zaledwie dwa tygodnie. Po zbiorach biomasa podobnie jak zwykła skóra jest garbowana i barwiona. 

Wykorzystując Mylo do ikonicznego modelu Stan Smith, Adidas pokazuje potencjał tego nowatorskiego materiału. Cieszymy się, że możemy pracować z Adidasem, takie partnerstwa wprowadzają innowacje w życie

- mówił Jamie Bainbridge, wiceprezes produkcji w Bolt Threads. 

Więcej o: