Rezerwat Mewia Łacha z wylegującym się stadem fok. Niezwykły widok. "Nie każdy widział to, co ja"

W rezerwacie przyrody Mewia Łacha zgromadziło się stado fok szarych. Zdjęcia przedstawiające rzadki widok pojawiły się na grupie sąsiedzkiej Wyspa Sobieszewska na Facebooku.
Zobacz wideo Wzrost poziomu Bałtyku. „Skala zagrożenia jest bardzo duża”

Autorem zdjęć jest Michał Blaszke, który opublikował post wraz ze zdjęciami w niedzielę wieczorem. Tego właśnie dnia odwiedził rezerwat przyrody Mewia Łacha, położony w północno-wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej.

Wypoczywające foki na Mewiej Łasze to rzadki widok

"Mnóstwo osób dziś przyjechało na Mewią Łachę, ale nie każdy widział to, co ja, dlatego dzielę się namiastką" - napisał w poście Blachoniusz Wspaniały, czyli Michał Blaszke.

Post ze zdjęciami wypoczywających fok został udostępniony na profilu Teraz Wyspa Sobieszewska na Facebooku. "Cieszymy się, że foka szara wypoczywa w pobliżu Wyspy Sobieszewskiej. Wybierając się na spacer do rezerwatu Mewia Łacha, zawsze warto mieć ze sobą lornetkę, bo być może trafimy na takie właśnie widoki" - napisano w poście.

Rezerwat Mewia Łacha to jedyne miejsce, gdzie w sposób naturalny żyją bałtyckie foki

Rezerwat Mewia Łacha znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej na Pobrzeżu Gdańskim. Został utworzony w 1991 roku i włączono go do sieci Natura 2000. Rezerwat zajmuje powierzchnię około 150 hektarów. Chroni miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw i siedliska żerowania i odpoczynku ptaków siewkowatych i blaszkodziobych. Można tam spotkać blisko 300 gatunków roślin oraz blisko 120 gatunków ptaków wędrownych, w tym migrujących z Syberii biegusów zmiennych.

Na terenie Mewiej Łachy powstała największa na polskim wybrzeżu kolonia dzikich fok. Dzięki ochronie rezerwatu i zakazowi wstępu mogą się tam spokojnie osiedlać i rozmnażać. Rezerwat ten jest jedynym miejscem, gdzie w sposób naturalny żyją bałtyckie foki.

Więcej o: