Płonie składowisko odpadów w Przysiece Polskiej, nad okolicą kłęby czarnego dymu. To piąty raz w tym roku

Wcześnie rano na składowisku odpadów i złomu pod Przysieką Polską nieopodal Kościana (woj. wielkopolskie) doszło do pożaru. Do akcji gaśniczej skierowano 10 zastępów straży pożarnej. To kolejny pożar w tym samym miejscu w ostatnich dniach.

"Przed godz. 5:00 wybuchł kolejny pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej" - poinformował lokalny serwis Kościan na sygnale.

Jak podaje RMF FM, ogień objął jedną hałdę śmieci. Do gaszenia pożaru skierowano 10 zastępów Straży Pożarnej. Ogień udało się opanować.

Niespełna tydzień temu doszło do pożaru na tym samym wysypisku. Nad składowiskiem unosiło się gęsty, czarny dym, ale według strażaków nie było zagrożenia dla mieszkańców. I to był już kolejny raz - wcześniej śmieci płonęły tam 3 czerwca, a od początku roku pożarów było już pięć. Ten pożar był największy w ostatnim czasie i akcja gaśnicza trwała trzy dni, uczestniczyło w niej 200 strażaków. Paliły się tworzywa sztuczne. 

Kolejny pożar pod Kościanem. Mieszkańcy protestują 

Jak podaje serwis kosciannasygnale.pl, w środę w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego odbył się sztab kryzysowy ws. pożarów w zakładzie przetwarzania odpadów. Rozmawiano o uciążliwości dla mieszkańców i środowiska. 

Kilka dni wcześniej mieszkańcy i samorządowcy protestowali przed siedzibą zakładu. Domagali się od władz centralnych rozwiązania problemu, wskazując, że dotyczy on nie tylko jednego składowiska, a pożary pojawiają się w takich miejscach w całej Polsce.

Więcej o: