Kryzys klimatyczny będzie kosztował nas zagładę cywilizacji? Adam Wajrak w Zielonym Poranku [PODCAST]

Jesteśmy w katastrofalnej sytuacji jeśli chodzi o klimat, jeśli chodzi o zanikanie ekosystemów. To może kosztować nas zagładę naszej cywilizacji - w Zielonym Poranku ostrzegał Adam Wajrak. Czy ludzkość już skazała się na klęskę? Jak w tym kontekście wygląda kwestia wycinek lasów w Polsce? Posłuchaj całej rozmowy!
Posłuchaj podcastu

- Ja myślę, że wcześniej czy później czeka nas bardzo olbrzymia dyskusja o tym, co robić z lasami i jak je traktować. Ponieważ lasy należące do Skarbu Państwa, czyli do nas wszystkich, zajmują jedną czwartą kraju, jest coś niebywałego, że tym zarządza praktycznie na wyłączność grupa dwudziestu sześciu tysięcy ludzi - powiedział.

W wywiadzie Patryka Strzałkowskiego usłyszysz również o tym, dlaczego nigdy nie mieliśmy tak dużo drzew i tak mało lasów, jakie działania należałoby podjąć, by powstrzymać pogarszającą się sytuację przyrody w Polsce (i jak to się ma do przepisów unijnych) oraz do czego może doprowadzić ingerencja w tak wiele ekosystemów.

Adam Wajrak, aktywista i dziennikarz, był gościem jednego z odcinków Zielonego Poranka Gazeta.pl. Teraz cała rozmowa jest dostępna w formie podcastu. Zachęcamy do jej wysłuchania.

Więcej o: